Rezultate te kerkimit per termin: +David +Hockney

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.058Z

David Hockney po punon më shumë se kurrë

Artisti i njohur nga Britania, David Hockney, tash 77 vjeçar në një intervistë për BBC Radio 4, ka treguar se është duke punuar më shumë se kurrë nga shtëpia e tij në Los Anxhelos. Hockney ka thënë se ai po kalon shumë kohë duke pikturuar, pasi që shurdhimi i ka kufizuar jetën e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.972Z

Hapet se shpejti nje ekspozite e re me pejsazhet e David Hockney-it

Piktori me i njohur britanik i diteve tona David Hockney ka njoftuar se do te hape se shpejti nje ekspozite te re me pejsazhe. Pikturat e vajit me ngjyra te gjalla te frymezuara nga vendlindja e tij ne Yorkshire sjellin nje pejsazh qe ndodhet me mijera kilometra larg vilave luksoze ne Los Anxhelos k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.354Z

Agim Sulaj në Oxford me imazhe të fëmijërisë dhe plagë sociale

Piktori shqiptar Agim Sulaj çel ekspozitën e tij të radhës në "North Wall Arts Centre" të Oxford-it. Ekspozita do të çelet në datën 5 shkurt e do të presë vizitorë deri në 1 mars. "Në peizazhet e tij, pikto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.698Z

50 meshkujt më me stil të shekullit

Ata kanë qenë e janë ndryshe nga të tjerët. Jo vetëm të suksesshëm, jo vetëm të pasur e të pashëm, por gjithashtu dhe më një stil personal e unik në të veshur. Kjo është dhe arsyeja pse janë përzgjedhur nga revista e meshkujve “GQ” si 50 meshkujt më elegantë e më me stil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.425Z

50 meshkujt më me stil të shekullit XX

Nga vëllezërit Kennedy, Elvis Presley e Kurt Cobain deri te Johnny Depp Ata kanë qenë e janë ndryshe nga të tjerët. Jo vetëm të suksesshëm, jo vetëm të pasur e të pashëm, por gjithashtu dhe më një stil personal e unik në të veshur. Kjo është dhe arsyeja pse janë përzgjedhur ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.150Z

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër DOKUFEST (video)

Program i këtij viti prezanton disa nga dokumentarët më të mirë të dalë nga SHBA në vitet e fundit. I ndarë në tre pjesë, programi Focus America është një shiqim gjithpërfshirës në skenën e dokumentarëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.027Z

Një piktor me aparat fotografik

Ai ishte piktori i shumë autoportreteve, ku e shihte veten përmes “syrit modern”, përfshirë të parit të vetes të palëvizur si në një fotografi. Munch bleu aparatin e tij të parë fotografik në vitin 1902. Ai kishte lente relativisht me kënd të gjerë dhe dha një perspektivë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama