Rezultate te kerkimit per termin: +Deci

Total: 4
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.112Z

GJENIU I USHTRIVE T ILIRVE

Trajan Deci perandor romak nga Iliria Trajan Deci Gaius Messius Quintus Decius eshte nje nder perandoret romake me emer qe ka nxjerre Iliria dhe qe sundoi gjate viteve 249-251 te eres se re. Deci lindi rreth vitit 190 a dhe me pas 201 ne fshatin Budalia qe ndodhej prane Sirmit nje nga qytetet e lash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.745Z

Korçë, përplaset një motor menjë automjet, 2 të plagosur

KORÇË - Aksident me të plagosur sot në mbrëmje në lagjen 18 të qytetit të Korçës. Nga burimet paraprake policore mësohet se është përplasur një motor me një automjet me targa AA977T dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur drejtuesi i motorit, Armand Ciko dhe Erjon Ciko.Ndërsa drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.744Z

Korçë, përplaset një motor menjë automjet, 2 të plagosur

KORÇË - Aksident sot në mbrëmje në lagjen 18 të qytetit të Korçës. Nga burimet paraprake mësohet se është përplasur një motor me një automjet me targa AA977T dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur drejtuesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.585Z

Policia Tirane 6 ne pranga per vepra te ndryshme penale

TIRANEuml- Punonjesit e Policise se kryeqytetit kane arrestuar sot 6 persona te dyshuar per kryerjen e disa veprave penale. Zyra e shtypit e Policise se Tiranes beri te ditur se punonjesit e Komisariatit nr. 1 arrestuan 35 vjecarin Agim Peposhi per te cilin Gjykata e Tiranes kishte vendosur 9 muaj b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.403Z

Halil Fici,12 vjet biznes, Akuza: 327 vjet burg burg për grupin

Të tjera rreth shkrimit Ja pse Fici s'u ekstradua TIRANE- Dyshimet rreth implikimeve me trafik droge të Halil Ficit, i vrarë pardje me Gjepalin në Rrogozhinë, i shuan përgjithnjë Antimafia Italiane. Në faqen online të saj është publi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.402Z

Halil Fici,12 vjet biznesmen, për grupine tij u kërkuan 327 vjet burg

TIRANE- Dyshimet rreth implikimeve me trafik droge të Halil Ficit, i vrarë pardje me Gjepalin në Rrogozhinë, i shuan përgjithnjë Antimafia Italiane. Në faqen online të saj është publikuar operacioni “Stafetta” në vitin 2001, ku gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.144Z

Qyprillinjtë dhe aftësia shtetdrejtuese e shqiptarëve (I)

Nga Abedin Kaja*Ashtu si shumë figura të shquara të dala nga trualli arbëror, edhe Qyprillinjtë e famshëm treguan se shqiptarët janë të aftë të drejtojnë, jo vetëm shtete, por edhe perandoritë më të mëdha të kohës, siç ishte ajo Osmane, në përbërje të së cilës ishin më shu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama