Rezultate te kerkimit per termin: +Decline

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.120Z

Shpërndanin kokainë pranë shkollave të Tiranës, 4 në pranga, mes tyre një femër

Policia e Tiranës ka finalizuar me sukses operacioni antidrogë të koduar Decline në kuadër të të cilit është sekuestruar një sasi prej 276.6 gramë lëndë narkotike e dyshuar “Kokainë” dhe janë arrestuar në flagrancë 4 shtetas. Burime nga policia e kryeqytetit bëjnë me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.567Z

Obama, President vetëm për kohë të mira

Opinion Monica Crowley na zbulon në mënyrë kronologjike, disa gabime të mëdha të Obamës që lidhen sipas saj – me veset, pavëmendshmërinë dhe papjekurinë e tij për të pëmbushur detyrën, për të cilën është votuar. Një përqasje shumë kritike, ironike dhe jo e zakonshme p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.728Z

Shkodra, kjo zonjë e tradhtuar

Nga Rudolf Marku1. Raporti i çdo qeverie shqiptare me Shkodrën asht një marrdhanje që mund të shërbente si një letër lakmus për të zbërthyer shumë veçori dhe komplekse të fshehura të pushtetarëve, jo vetëm me qytetin më të madh të Veriut, por dhe me popullin e tyre. Dhe kjo e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.172Z

Konflikti Ballkanik dhe e Ardhmja e Rajonit II

KONFLIKTI BALLKANIK DHE E ARDHMJA E RAJONIT PJESA II: Rrenjet me te fresketa te konfliktit: fundi i bipolaritetit, renia ekonomike dhe deshtimi i nacionalizmit te sllaveve te jugut. Sfida e kesaj epoke eshte te bashkoje tendencat integruese te forcave ekonomike me tendencat disintegruese qe bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.314Z

Skënderbeu dhe absurditetet lapidare të Oliver Schmitt

Parathënie Njëqind e ca vjet më parë, Kryeministri demokrat frëng, Georges Clemenceau, i cili e udhëhoqi Francën në fitoren e Luftës së Parë Botërore, ka dhënë këtë parabolë dialektike për demokracinë: kur demokracinë e shoh pranë diktaturës më duket e bukur; kur demokracinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.839Z

MBI “MORALIN POLITIK” TË GJERGJ KASTRIOTIT

I. Që historia mund të na shërbejë për të mësuar ne prej saj dhe jo që t’i japim ne asaj mësime – ky parim i historiografisë u ngulitet fort studentëve të degëve të Historisë nga libra themelorë të disiplinës së filozofisë së historisë: atyre të shkollës frënge

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama