Rezultate te kerkimit per termin: +Dejs

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.928Z

Hapen portat e Fierzës, prurjet arrijnë në 900 metra kub në sekondë

Prurjet n kaskadn e Drinit kan detyruar Korporaten Elektroenergjetike t hap sot edhe portat e shkarkimit n Liqenin e Fierzs. Sipas KESH-it, gjat dits s sotme n Fierz, niveli i shkarkimit ka qen 550 metra kub uj pr sekond, ndrkoh q prurjet kan arritur n 900 metra kub n sekond. Niveli i ujit n kt liqe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.585Z

Vau i Dejës, ulen shkarkimet

Hidrocentrali i fundit n kaskadn e Drinit, pas Fierzs dhe Komanit sht ai i Vaut t Dejs. Pavarsisht se n kt hidrocentral prfundojn t gjitha prurjet hidrike ato ansore dhe direkte nga lumi Drin, aktualisht gjithka sht nn kontroll. Situata e prmirsuar hidrike n liqenin e Vaut t Dejs kauljen e shkarkime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.897Z

Prifti: Sistemi i transmetimit është funksional

Sistemi i transmetimit t energjis sht funksional, pavarsisht goditjes q psoi mbrmjen e s mrkurs, kur si pasoj e nj rrufeje n nnstacionin 220 kV n Vaun e Dejs i gjith vendi u zhyt n errsir t plot pr t paktn 30 minuta. Prezenca e rrufepritses n nnstacionin e Vaut t Dejs, sipas kreut t OST nuk ka mundu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Dyfishohen prurjet në kaskadën e Drinit. Prifti: Situata po kontrollohet

Ministri i Ekonomise dhe Energjitikes Dritan Prifti tha se situata po kontrollohet ne cdo moment. Hidrocentralet, tha ai, po punojne me kapacitet te plote dhe po derdhin nga portat e shkarkimit deri ne 700 meter/kub ne sekonde. “Prurjet n Fierz tani jan 1500 metr kub n sekond. Pra poth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.457Z

Mashtruesi Aliu, donacione për Gërdecin e Presidencën

 Fatos MahmutajIndrit Aliu, supermashtruesi i biznesmenëve në fillim të aktivitetit të tij i ka harxhuar paratë pa fund për donacione me qëllim që të krijonte besim. Brenda dy muajve nëntor-dhjetor, të vitit të kaluar, fondacioni “Dejs & Partners Consulting” ka harxh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.633Z

Topi dhe ambasadorët sot në zonat e përmbytura. Vazhdon përmirësimi në kaskadën e Drinit

Presidenti Bamir Topi, i shoqruar edhe nga ambasadori amerikan Xhon Withers, mbasadori i KE Helmut Lohan dhe ambasadori i Spanjs Montobio do t vizitojn sot zonat e prekura nga prmbytjet n qarkun e Shkodrs. Prmirsimi i  motit ka rritur shpresat per normalizimin e situates ne kto zona, ndrkoh q e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.847Z

Abazi: Kështu i mashtroi biznesmenët Indrit Aliu

 TIRANE - Indrit Aliu, supermashtruesi i biznesmenëve, përveç faktit që u ka rrëmbyer viktimave të tij shuma të konsiderueshme të hollash, u ka dhënë atyre fatura daljeje nga arka e fondacionit dhe jo dokumente hyrjeje si duhet të ishin realisht. Sulejman Abazi, ish-drejtori ek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama