Rezultate te kerkimit per termin: +Dekretit

Total: 3114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.758Z

PDU Pse ishim kunder propozimit per rrezimin e dekretit te Topit

Tirane 16 shtator NOA - Deputetet e Partise Drejtesi dhe Unitet kane deklaruar sot voten e tyre kunder propozimit per rrezimin e dekretit te Presidentit te Republikes Bamir Topi per rishqyrtimin e ligjit Per disa shtesa dhe ndryshime ne ligjin nr. 9235 date 29.07.2004 Per kthimin dhe kompensimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.757Z

Kuvendi kundër PS: Votimi i dekretit të Topit, sipas rregullores

Tiranë, 17 shtator, NOA Shërbimi i Seancave Plenare në Kuvendin e Shqipërisë ka hedhur poshtë sot pretendimet e opozitës se votimi i dekretit të Presidentit është bërë në shkelje me rregulloren e Parlamentit. Në njoftim thuhet se dekreti i kreut të shtetit për ligjin e pronav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.059Z

Ne pritje te dekretit te Presidentit...

Rektoret ndodhet tashme ne pritje te dekretit te Presidentit te Republikes, ndersa dekanet, ne pritje te emerimeve nga rektori. Sipas rregullores se zgjedhjeve, mbledhja e pare e senatit akademik te dale nga zgjedhjet, thirret nga ministri i Arsimit dhe Shkences, pas dekretimit te rektorit nga Presi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.510Z

Kuvend, shtyhet shqyrtimi i dekretit për Guvernatorin e ri/Meta: Do respektojmë Kushtetutën

Guvernatori i ri do të zgjidhet duke respektuar Kushtetutën. Kështu u shpreh Kryetari i Kuvendit Ilir Meta në një prononcim për mediat, pas takimit që ka zhvilluar me Kryeministrin Edi Rama. Por Meta ka mohuar që në takim të jetë diskutuar në lidhje me dekretin e Presidentit Bujar Nis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.823Z

Kuvendi Votimi i dekretit te Topit sipas rregullores

Kuvendi permes Sherbimit te Seancave Plenare pergenjeshtroi pretendimet e opozites se votimi i dekretit te Presidentit eshte bere ne shkelje me rregulloren e Parlamentit.Ne njoftim thuhet se dekreti i kreut te shtetit per ligjin e pronave eshte pezulluar ne fillim te votimit te g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.304Z

Kreu i KLSH, Kuvendi i jep "ok"dekretit të Presidentit

Me 70 vota pro dhe 61 kundër Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar dekretin e presidentit Topi për kreun e KLSH. Në këtë votim të pritshëm dhe të paralajmëruar nga të dy kampet partiake kanë surprizuar me abstenim tre deputetë nga PD,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.644Z

Votimi i dekretit opozita Topalli duhet te ndiqet penalisht

Opozita e ka akuzuar dje gjate seances parlamentare kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli per votimin e dyfishte te dekretit te Presidentit per ligjin e pronave. Deputetet socialiste e kane cilesuar votimin ne shkelje te hapur te Kushtetutes dhe te Rregullores se Kuvendit. Madje ata kerkuan qe krye

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama