Rezultate te kerkimit per termin: +Demos

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.388Z

John Demos zbulon imazhet e ndaluara nga komunizmi

 Alma Mile“Rruga drejt demokracisë është një nga më të vështirat. Do të ketë pasoja, keqkuptime, vështirësi, fjalë dhe veprime të pakuptimta, abuzime... Asgjë që nuk e dimë. E tillë është kjo rrugë. Është pikërisht për këtë, që ajo është madhështore, madj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.343Z

Zviceranët financojnë fushatën për tatimin në pronë

Komuna e Prishtinës ka nënshkruar kontratën për financimin e projektit "Fushata për tatimin në pronë të paluajtshme" me programin zviceran për decentralizim dhe përkrahje komunave (DEMOS). Programi është i financuar nga Qeveria zvicerane dhe i zbatuar nga Helvetas Swiss Intercooperation

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:55.043Z

Merret donacioni i parë për vitin 2015 nga Komuna e Prishtinës

Sot, e mërkurë 3 shtator, Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti priti në takim përfaqësuesit e projektit “DEMOS”, menaxherin e programit Norbert Pijls dhe zyrtarët e projektit që financohet nga Zyra Zvicerane për Bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.802Z

Mario Monti thyen rekordet e popullaritetit në Itali

Mario Monti është kryeministri më i popullarizuar italian që nga Lufta e Dytë Botërore. Kështu thuhet në një analizë të botuar sot në gazetën "La Repubblica". "Një javë ishte e mjaftueshme që opinioni pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.074Z

Realizohet një program për edukimin e fëmijeve në demokraci

Projekti është program për edukimin qytetar të fëmijëve të shkollave fillore dhe të mesme, nëpërmjet të cilit ata fitojnë njohuri për demokracinë në Kuvend. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot Erhard Busek, drejtues i Fondacionit ERSTE nga Au

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.460Z

Policia e Tiranës rrëzon vetë puçin e shtetit

Share Policia e Tiranës ka dorëzuar në prokurori relacionin për organizimin e demonstratës së 21 janarit. Siç njofton e përditshmja Shqip, policia nuk ka gjetur prova për të faktuar se ajo ishte një kryengritje apo një puç. Pas hetimeve disamujore, policia nuk ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.874Z

“Save the Children”, donacion Gjakovës për ndërtimin e qendrës për personat me aftësi të veçanta

Në mbledhjen e sotme të Bordit të Drejtorëve të Komunës së Gjakovës, sot është bërë prezantimi i planit të punës për vitin 2016. Kryesuesja e këtij bordi, kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, gjatë prezantimit të projekteve të tjera, ka njoftuar se komuna ka pra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama