Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Total: 4343
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.783Z

Departamenti Amerikan i Shtetit mbeshtet Donald Lu

brbrDepartamenti Amerikan i Shtetit ka shprehur mbeshtetjen per ambasadorin e SHBA Donald Lu pas perplasjes se forte te tij me kryeprokurorin Adriatik Llalla Qendrimin e DASH e beri te ditur per Zerin e Amerikes zedhenesi Mark Toner i cili u pyet nese veprimet e ambasadorit Lu perfaqesonin qendrimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.906Z

Departamenti Amerikan i Shtetit: Kemi besim të plotë te ambasadori Lu

Departamenti Amerikan i Shtetit ka besim të plotë tek ambasada dhe ambasadori amerikan në Shqipëri. Këto janë fjalët zyrtare ekskluzive për Top Channel, i cili iu drejtua Departamentit Amerikan të Shteti pas artikullit të Huffington Post, ku Luke Cofey drejtor i politikave të jashtme në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.828Z

Departamenti amerikan i Punës përgenjështron Obamën: Papunësia 8.3%

Departamenti amerikan i Punës ka bërë të ditur se shkalla e papunësisë në SHBA ka mbetur në 8.3 për qind edhe gjatë muajit shkurt. Gjatë një organizimi për rritjen e fondeve në Teksas, presidenti Barak Obama, megjithatë, tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.384Z

Departamenti amerikan i Shtetit: Roli i Shqipërisë kundër terrorizmit

Qeveria shqiptare i ka dhënë përparësi përpjekjeve të saj kundër narkotikëve, më shumë sesa kundër terrorizmit, të cilin e konsideron një kërcënim me pak urgjent. Në raportin mbi terrorizmin në vitin 2013, Departamenti amerikan i Shtetit shkruan se ndryshimi në qeverinë pas zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.851Z

Departamenti amerikan i Shtetit vlerëson zgjedhjet në Kosovë

Departamenti amerikan i Shtetit ka vlerësuar zgjedhjet e djeshme në Kosovë. "Edhepse, mbetet ende edhe shumë punë, këto zgjedhje kanë vënë themelet që udhëheqësit politikë të kryejnë një reformë të mir&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.502Z

Departamenti Amerikan i Shtetit: “Gërdeci ishte një incident”

Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Tom Casey, ka deklaruar dje se Departamenti Amerikan i Shtetit e konsideron shpërthimin e rëndë në Gërdec si një incident dhe jo si finalizimin e ndonjë sulmi të paramenduar. “Pikësëpari i shprehim ngushëllimet tona viktimave të kësaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.624Z

Arbana Xharra merr çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit (FOTO)

Kryeredaktoja e gazetës "Zëri", Arbana Xharra, është nderuar me çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit për guxim në Evropë, të cilin do t'ia ndajnë të enjten zonja e parë e SHBA-ve, Michele Obama dhe sekretari i Shtetit, John Kerry. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadorja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama