Rezultate te kerkimit per termin: +Deputett

Total: 416
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Berisha godet deputett

N mbledhjen e qeveris, kryeministri Sali Berisha ka shpallur strategjin ndrsektoriale t lufts kundr korrupsionit dhe qeverisjen transparente. Plani i qeveris, nis n vitin 2008 dhe deri n 2013, pra parashikon edhe nj mandat tjetr katr vjear. Berisha, duke folur pr shtjet integruese, deklaroi se asgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Opozita harton planin ofensiv për Kuvendin dhe protestat

Rama, takime me deputett e 12 qarqeve pr strategjin e re Partia Socialiste nis hartimin e strategjis pr sesionin e ri parlamentar. Deputett e Tirans dhe t Durrsit t spektrit t majt jan takuar dje n selin roz me kreun e partis, pr t diskutuar strategjin dhe linjn politike q do t ndjek Partia Socialis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Himara, grekët i dërgojnë letër KE-së

Deputett Deputett e partis opozitare greke "Demokracia e re" kan ndrmarr nj nism pr ta ndrkombtarizuar incidentin e Himars, ku gjeti vdekjen shtetasi Aristidh Guma. Kryetari i grupit parlamentar opozitare n Athin, Jorgos Kumutsakos, njkohsisht eurodeputet i ka drguar nj letr kolegve t tij t Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.351Z

Rama, takim me deputetët e qarkut të Tiranës

Edi Rama ka thirrur n nj mbledhje deputett e qarkut t Tirans pr t’i krkuar t shtojn takimet me bazn. N mbledhjen informale msohet se kryesocialisti i ka urdhruar t zgjedhurit e qarkut m t madh n vend q t jen sa m pran elektoratit t tyre n mnyr q kushdo qoft aksioni politik i radhs i selis roz,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Deputetët, takimi i parë në komisione

Sesioni i ri Kuvendi pritet t nis sesionin e ri parlamentar n datn 6 shtator me eljen e komisioneve parlamentare dhe n dat 9 pritet t mbahet edhe seanca e par plenare pr kt sesion. Kshtu n zbatim t Rregullores s Kuvendit, e hna e par e shtatorit sht edhe data n t ciln deputett do t fillojn veprimta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

Rezoluta e PD për vizat, PS rikthehet sërish në Kuvend

Deputett e PS do t jen srish nesr n seanc plenare pr t miratuar projektrezolutn e PD, pr liberalizimin e vizave. Vendimi u mor pa pranin e kryetarit Rama q gjendet n Strasburg n nj prpjekje tjetr pr hapjen e kutive. Hyrja e PS n Kuvend vetm pr vizat, diktohet edhe nga deputett e LMN, q kishin parala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Kuvend, CV-të, deputetët e PS-së, ende anonimë

Nuk kanë dorëzuar jetëshkrimet e tyre në Kuvend dokush q do t dij m shum pr prfaqsuesin e tij n Kuvendin e Shqipris, duhet t mjaftohet me emrin dhe mbiemrin e tij. Jan pak m me fat votuesit q prfaqsohen nga deputett “e vjetr”, t cilt nuk e kan kt mandatin e par t d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama