Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrojeni

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.086Z

TEST/ Si i perballoni krizat?

Nese ndonjehere ne jete perballeni me situata krize, a do te jeni te afte qe ta shfrytezoni rastin per ta perballuar ate pozitivisht? Pergjigjen mund ta gjeni ne kete test te vogel, te pergatitur nga psikologu amerikan Kolter O'Konel. Pra, eshte e favorshme qe te dini se si do ta zgjidhni a perball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.113Z

Letra e besimit letrar

A jam duke sugjeruar një shërim? Po. Propozoj disa përmirësime. Sugjeroj që t’i hedhim të gjithë kritikët që përdorin terma të mjegullta, ngaqë janë tepër injorantë për të pasur një mendim; por edhe kritikët që përdorin terma të mjegullta për të fshe Ezra PAUND Letra e par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.287Z

Letra e besimit

Ezra PAUND A jam duke sugjeruar një shërim? Po. Propozoj disa përmirësime. Sugjeroj që t’i hedhim të gjithë kritikët që përdorin terma të mjegullat, ngaqë janë tepër injorantë për të pasur një mendim; por edhe kritikët që përdorin terma të mjegullta për të fshehur mendimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.532Z

10 këshilla që terapistët ua rekomandojnë të gjithëve

Mirëqenie – Kursejani vetes vizitën te terapisti, duke bërë këto veprime të përditshme që do t’ju ndihmojnë shumë në ndërtimin e një shëndeti të fortë mendor e sjellë gëzim në jetë  Nuk ka dyshim se jeta është e vështirë. Edhe nëse nuk vuani nga depresion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.544Z

Qetësohuni në punë me këto teknika të jogës

Të punoni gjithë ditën në një tryezë mund të jetë më stresuese për trupin tuaj sesa ju mendoni. Të kaloni një periudhë të gjatë kohe në një karrige mund të shkaktojë ngadalësimin e qarkullimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.547Z

Aty ku drita është e munguar

Sokol Thana Të mbizotërosh aty ku gjaku derdhet për lavdinë e përjetshme, apo të këndosh gëzueshëm besimin tënd ndaj lavdisë së jetës, së dashurisë, paqes? Të kërkosh e përsëri të gjendesh aty ku në fillim nise kërkimin tënd. Sepse të ndjekësh pasurin tënde më të madhe,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama