Rezultate te kerkimit per termin: +Devijimi

Total: 928
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.605Z

Devijimi i lumit Vjosa, konflikti i ri Greqi- Shqipëri

Vjosa do të sjellë një tjetër përmbytje, këtë herë jo banorësh, por të raporterëve mes Shqipërisë dhe Greqisë nëse i shkohet deri në fund një projekt – ideje të nisur në fqinjin tonë jugor. As më shumë e as më pak, rasti është i ngjashëm me Radikën. Një sipërm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.056Z

Ekspertë: Devijimi i Radikës ështëkrim me pasoja të rrezikshme

TIRANË- Në emisionin “Urbanika” në A1Report, gazetari jonë i dërguar në Dibrën e Madhe Arsen Rusta referuar intervistave me drejtuesit, është shprehur se çështja e devijimit të Radikës ende nuk është e qartë. Gazetari në linjë telefonike me A1Report, tha se drejtuesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.629Z

Devijimi i rrjedhës së lumit Radika, protestë edhe në Tiranë

Disa dhjetëra qytetarë iu bashkuan sot protestës së organizuar në Tiranë kundër devijimit të rrjedhës së lumit Radika për ndërtimin e hidrocentralit në Fushën e Lukovës në rajonin Dibër-Mavrovë. Aleanca kundër Devijimit të Lumenjve, e mbështetur edhe nga organizata të tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.513Z

Devijimi i Vjoses specialistet Myzeqeja mbetet pa vaditje

Devijimi i lumit Vjose sipas nje projekti grek per te cuar ujin ne Liqenin e Janines do te shkaktoje vec demeve te tjera ne ekosistem edhe shkaterrimin e sistemit te tanishem te ujitjes ne qarkun Fier dhe me gjere Sipas Ramadan Krasniqit njerit prej specialisteve te njohur te ujitjes ne qarkun e Fie

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.854Z

Gjiknuri: Devijimi i lumit Radika, furtunë në një gotë bosh

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri e konsideron si nnjë furtunë në gotë bosh debatin e hapur dhe akuzat e Partisë Demokratike mbi devijimin e lumit Radika nga pala maqedonase. Gjiknuri theksoi se nuk ekziston asnjë marrëveshje mes Qeverisë shqiptare dhe asaj maqedonase

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.716Z

Vendorët e Dibrës: Devijimi i Radikës na e bën të pamundur jetën

Kryetari i Bashkisë së Peshkopisë, Ilir Krosi, dhe kryekomunari i Dibrës, Ruzhdi Lata, tryezë të përbashkët  Të zgjedhurit vendorë të zonës së Dibrës u mblodhën dje për ti bërë thirrje qeverisë shqiptare që të mos pranojë në asnjë mënyrë kërkesën e qeverisë maqedonase p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.687Z

Devijimi i Radikës, LSI interpelancë urgjente me Bushatin: Të bëhet transparencë

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka deklaruar sot se një grup deputetësh të kësaj force politike kanë depozituar kërkesën në kuvend për një interpelancë urgjente me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati lidhur me projektin e shumëdiskutua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama