Rezultate te kerkimit per termin: +Dhnave +Personale

Total: 40
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.630Z

Të dhënat personale, si mbrohen në Shqipëri

Rrjetet sociale si Facebook, MySpace jan kthyer n “sheshe virtuale”, vende ku fal internetit mund t bsh t prbashkt me t tjert do gj: fotografi, filmime, mendime, adresa t miqve e shum informacione t tjera. Kto prbjn nj form t shklqyer komunikimi, krahas t qenit n mod. Por pakkush e di se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.459Z

Ankesat, Facebook dhunon të dhënat personale

Anëtarët e Komisionit të Ligjeve rekomandojnë masa administrative për shkelësit e ligjit Komisionerja pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale, Flora abej, ka ngritur dje shqetsimin e dhunimit t privatsis nprmjet Facebook-ut. Komentet e saj u bn gjat diskutimit n Komisionin e Ligjev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.116Z

Të dhënat personale, adresari i Bashkisë së Tiranës shkel Kushtetutën

Komisioneri pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale e cilson antikushtetues formularin e shprndar nga Bashkia e Tirans pr sistemin e adresave ku i krkohet qytetarve t Tirans t plotsojn t dhnat e tyre personale. Ky shqetsim u b publik nj jav m par, nga Ministria e Brendshme, e cila menjher pas publikimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.785Z

Çfarë janë privatësia dhe të dhënat personale

“Privatsia” sht aftsia e nj individi ose e nj grupi pr t veuar veten ose informacionin n lidhje me veten e tyre, duke e shfaqur at n mnyr selektive. Kufijt dhe prmbajtja e asaj q konsiderohet privatsi ndryshon midis kulturave dhe individve, por gjithsesi temat themelore jan t prbashkta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.886Z

Të dhënat personale, komisioneri: Të mbrohet privatësia

Komisioneri pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale u bn thirrje institucioneve t zbatojn ligjin. N nj takim me prfaqsuesit e medias, drejtoresha e shtjeve Procedurale dhe Ligjore dhe Marrdhnieve me Jasht, Anola Shala, ka shpjeguar bazn ligjore pr mbrojtjen e t dhnave personale, por dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.600Z

QKR marrëveshje me Zyrën e mbrojtjes së të dhënave personale

Zyra e Komisionerit pr Mbrojtjen e t Dhnave Personale ka nnshkruar me Qendrn Kombtare t Regjistrimit, paraditen e sotme ne ambjentet e QKR-se nj marrveshje bashkpunimi pr thjeshtimin e procedurave mes dy institucioneve. Krert e ktyre institucioneve Flora abej dhe Tom Kola, riafirmuan vendosmrin e ty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.437Z

Besnik Dervishi Komisioner per Mbrojtjen e te Dhenave Personale

Transmetuar me 02072014 - 1758 Besnik Dervishi PUBLICITET Tirane 2 korrik 2014 NOAal- Ish-prefekti i Vlores Besnik Dervishi eshte propozuar per Komisioner per Mbrojtjen e te Dhenave Personalebr br Ne mbledhjen e dites se sotme te Kes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama