Rezultate te kerkimit per termin: +Dhnia

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.758Z

Lakso: E nevojshme fundi i bojkotit, deputetët të japin kontributin e tyre

Kshilli i Europs do t mbshtes prpjekjet dhe rolin ndrmjetsues t presidentit Bamir Topi pr zgjidhjen e krizs politike n Shqipri. N nj intervist dhn pr BBC n shqip, reporteri pr Shqiprin, Jaako Lakso, theksoi se sht absolutisht e nevojshme q bojkoti i Parlamentit t marr fund, pasi si theksoi ai, do de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.413Z

Mediu: Duhet ndaluar shfrytëzimi i lumenjve

Shtretrit e lumenjve n vendin ton jan n gjendje t keqe si pasoj e shfrytzimit t tyre pa kriter dhe n kundrshtim me ligjin. Kjo u deklarua nga ministri i Mjedist Fatmir Mediu gjat raportit mbi gjendjen e baseneve ujore n vend. Pr kt arsye ministri i Mjedisit ka krkuar q jo vetm t ndrptitet dhnia e le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.477Z

Reforma e ISKSH, 800 mijë vizita më shumë

Roli i mjekut t familjes sht rritur ndjeshm q nga nisja e reforms n Shrbimin Shndetsor Parsor. Kt e dshmon numri i vizitave in qendrat shndetsore, i cili kap nj shifr prej 800 mij vizitash m shum sesa nj vit m par. Ndrkoh n fjaln e tij, ministri i Shndetsis Petrit Vasili ka deklaruar se sht shum e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.570Z

Konkurrenca e pandershme, taksistët paralajmërojnë për protesta masive

Taksist t licencuar nga e gjith Shqipria do t protestojn sot n Tiran para Ministris s Punve Publike dhe Transportit, Ministris s Brendshme dhe Bashkis s Tirans kundr konkurrencs s pandershme q u bhet nga taksit e palicencuara. Ata do t krkojn nga institucionet shtetrore marrjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.401Z

Kuvendi, votim transparent për dekretet e Presidentit

Dekretet, më shumë kohë për tu njohur me kandidatët Deputett e mazhorancs propozojn ndryshimin e rregullores s Kuvendit. Nprmjet nj projektvendimi t diskutuar dje n Kshillin pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetet krkohet ndryshimi i nenit 58 dhe nenit 111 t ksaj rregulloreje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Institucionet e mitos

Shrbimi Doganor, zyrtart e Prokurimit dhe ata t Administrats Tatimore jan institucionet ku dhnia e mitos sht e domosdoshme. Kshtu ka vlersuar Oda Ekonomike Amerikane n nj raport t lshuar pr problememet e bizneseve n Kosov q ua shkakton dhnia e mitos. Shrbimi doganor, zyrtart e Prokurimit, si dhe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Ekspertët: Enigmë identifikimi i eshtrave të zbuluara në Dajt

Ende pa u prcaktuar numri i sakt i eshtarve t gjetura n malin e Dajit, Mjeksia Ligjore ka nisur punn pr identifikimin dhe prcaktimin e ekzekutimit. Nj grup specialistsh nga kriminalistika dhe Mjeksia Ligjore po punon intesivisht pr t zbardhur shum enigma t varrit masiv, i zbuluar n Qerret, t hnn.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama