Rezultate te kerkimit per termin: +Dhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.060Z

Grass dhe "Macja dhe miu"

Shtepia Botuese "Skanderbeg Books" do sjelle ne shqip vepren e novelistit Grass "Macja dhe miu" "Macja dhe miu". "Macja dhe miu"eshte nje liber me stil, produkt i nje pene mjeshterore qe me nje ftohtesi klinike analizon Gjermanine e Luftes. Nje tjeter fitues Nobel por ne vitin 1999, Gunter Gras, vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.991Z

Fotot: Edi dhe Linda, Erioni dhe Ajola, Iliri dhe Irfani

Me rastin e festës së 5 vjetorit të emisionit të Ilva Tares, disa prej personaliteteve më të rëndësishme politike dhe të biznesitz kanë qenë të ftuar. Nuk ka munguar kryeministri Edi Rama me bashkëshorten Linda. Gjithashtu, i pranishëm ka qenë edhe kryebashkiaku Veliaj me zonjën e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.596Z

Une dhe ju, ju dhe ne

Dulgar Mollondra Une jam shoku dhe miku i juaj! Ju jeni shoket dhe miqte e mi! Une ju shoh vazhdimisht, ju ndjek me mall e dashuri si ne televizione, ne shtypin e perditshem, ne intervista, ne debate televizive, ne samite, konferenca, ne konventa, ne kuvend, ne kongrese, ne takime te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Amerika dhe Rusia, Kosova dhe Osietia

Kosova dhe Osetia jugore, edhe po t mos gjendej deri me sot nj ngjashmri e fuqishme midis tyre, jan krijuar aq marrdhnie me njra-tjetrn javt e fundit, sa q nuk ekzistonin fare m par. Si dihet Kosova shpalli pavarsin m 17 shkurt dhe deri me sot sht njohur nga 46 shtete. Shtetet e Bashkuara t Amer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.060Z

Llafe dhe llafe dhe llafe prape

Artan Lame - “Fushë dhe fushë dhe fushë prapë/ Fushë e pasosur dhe shumë vapë”. Kështu me këto dy vargje, e nis Çajupi poezinë e tij të mrekullueshme p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.518Z

Realiteti dhe Miti, Miti dhe Fjala

Në jetën e përditshme ne e perceptojmë fjalën si hije të realitetit, si reflektim të tij. Më i drejtë do të qe pohimi i kundërt: realiteti është hije e fjalës. Filozofia, në thelb, është filologji e thellë, studim krijues i fjalës. Bruno SZULC Thelbi i realitetit është kuptimi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.355Z

Bajern dhe Siti fitojnë dhe kualifikohen

Në Grupin D, Bajerni i Mynihut dhe Manchester City kanë arritur të presin një biletë për në fazën tjetër të Ligës së Kampioneve, teksa ju mbetet vetëm të përcaktojnë se cila do të jetë kokë grupi. Edhe pse me shumë ndryshime në formacion, bavarezët siguruan një fitore minimale

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama