Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjetorit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.664Z

Rama: Lëvizja e dhjetorit, unikale

23 vjet më parë, një grup studentësh e pedagogësh të universiteteve të Tiranës u bënë nismëtarë të kthesës së madhe historike, protestave paqësore që sollën rënien e komunizmit dhe lindjen e demokracisë. Me këtë rast, Grupimi Dhjetor 90 ka zhvilluar një takim jubilar ku ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.929Z

Politika e dhjetorit 90

Nga Leart Kola A është pra sot e mundur që ne të ndërtojmë të ardhmen, pa ndërhyrë më parë në një analizë kritike për të shkuarën e afërt? Si është e mundur që sot të ndërtojmë një imagjinatë apo një projekt filozofik e politik me këtë mungesë sinqeriteti që kemi nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.664Z

Ringjallja e 8 Dhjetorit

Nga Mero Baze   Ka një debat sipërfaqësor lidhur me vlerat e Lëvizjes Studentore në Shqipëri, në dhjetor të vitit 1990, për atë se ku përfunduan idealet e Dhjetorit. Shumë protagonistë studentë të vitit 1990, natyrisht nuk ia dolën dot të ishin në jetën politike të vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.247Z

EULEX i gatshëm në fillim të dhjetorit

Prishtinë (rel/start) EULEX-i vazhdon me dislokimin në Kosovë dhe do të jetë i gatshëm nga fillimi i dhjetorit, njoftuan zyrtarë të misionit të BE-së në Prishtinë. Zëdhënësi i misionit, Victor Reuter, ka deklaruar se dislokimi po shkon mirë. Sipas tij, EULEX do të jetë i gatshëm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.506Z

Berisha pershendet studentet e Dhjetorit

Kryeministri i vendit Sali Berisha ne kuader te 20-vjetorit te levizjes se dhjetorit te vitit 1990 ka pershendetur studentet qe atehere zbriten ne shesh kunder diktatures me te eger komuniste. Ne nje konference per shtyp te mbajtur para pak castesh Berisha ka shprehur vleresimin e tij nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.398Z

KosoveOSBE nukvezhgon zgjedhjete 12 dhjetorit

PRISHTINE- Misioni i Organizates per Siguri dhe Bashkepunim ne Evrope OSBE nuk do ti vezhgoje zgjedhjet e jashtezakonshme te 12 Dhjetorit ne Kosove por do te ofroje mbeshtetje teknike per Komisionin Qendror te Zgjedhjeve.Zyrtare te ketij misioni te cituar nga BBC kane thene se roli i OSBE-se eshte s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.294Z

ERE: Fatura e dhjetorit, abuzive

Fenomeni i faturimit pa te drejte i energjise se dhjetorit me cmimet e rritura nuk ka qene i izoluar. Burime nga nivelet me te larta drejtuese te Entit Rregullator pranuan per Top Channel se prane Entit kane mberritur keto dite shume ankesa nga qytetaret, te cileve nje pjese e energjise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama