Rezultate te kerkimit per termin: +Dhoms +Kombtare

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.953Z

Konfeksionet shqiptare, marrëveshje me USAID-in për rritjen profesionale

Dhoma Kombtare e Prodhuesve t Veshjeve dhe Kpucve, n vijim t bashkpunimit t saj institucional me partnert ndrkombtar dhe n zbatim t detyrimit statutor pr ofrimin e shrbimeve t nevojshme pr antarsin, ka nnshkruar dje memorandumin e mirkuptimit mes saj dhe kontraktorit t USAID-it p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Vespa moderon "Porta a Porta" në Tiranë

Mediat televizive shqiptare prjetuan nj dit t veant kur, n ekranet tona direkt nga salla e Galeris Kombtare t Arteve, gazetari i njohur italian Bruno Vespa moderoi programin e tij t njohur televiziv "Porta a Porta". Me lajtmotivin “Dy popuj, nj det, nj miqsi”, kthimi 20 vjet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

ACIT: Efektet e krizës globale në biznesin fason ulën eksportet në 2009-n

Dhoma Kombtare e Prodhuesve t Veshjeve dhe Kpucve, n bashkpunim me Agjencin Shqiptare t Konkurrueshmris dhe Tregtis me Jasht, ACIT, ka prezantuar me subjektet e fasonit t veshjeve dhe kpucve n Shkodr studimin e ksaj agjencie me titull “Dimensioni Social i krizs globale n Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Altenberg Trio Wien - elitë e muzikës së dhomës

Ansambli austriak “Altenberg Trio Wien” sht nj nga formacionet e muziks s dhoms m jetgjat n skenat muzikore botrore. Veprimtaria e tij prfshin mbi nj mij interpretime, t cilat i kan siguruar atij qndrueshmri e reputacion t gjer n mbar opinionin muzikor botror. Aktivi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.397Z

Emërimet në gjykata, Topi përcakton kriteret

Presidenti nis konsultimet me juristët për gjyqtarët e rinj Prgjat procesit t przgjedhjes, kandidatt pr antar n Gjykatn e Lart dhe Kushtetuese do t kalojn prmes nj filtri kriteresh q lidhen me etikn, integritetin e lart moral dhe nivelin profesional. Vetm mbi bazn e tyre Presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Rritet taksa e importit për makinat e përdorura

Rritja e taksës së karbonit çon në 800 milionë lekë të ardhurat Qeveria ka miratuar ndryshimin e takss s importit pr mjetet e prdorura. Kjo gj shtnprmjet nj ndryshimi t propozuar nga Ministria e Financave n ligjin “Pr taksat kombtare”. N baz t ktij projektligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.600Z

Emërimet, Ndregjoni: Gjyqtarët e komunizmit, jo në gjykata

Ish-të përndjekurit i bëjnë thirrje Presidentit Bamir Topi të mos emërojë në gjykata gjyqtarë apo prokurorë që kanë qenë në këto struktura gjatë kohës së regjimit komunist Zoti Ndregjoni, Presidenti Bamir Topi ka nisur tashm diskutimet pr emrimin e gjyqtarve n Gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama