Rezultate te kerkimit per termin: +Dialog

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.562Z

Në dialog pa kushte

Qeveria ripërsëriti sot, thirrjen për dialog pa kushte ndaj opozitës, lidhur me Ligjin "Për Nëpunësin Civil". Ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito rikonfirmoi përmes një deklarate për shtyp, vullnetin e Qeverisë dhe të Kryeministrit Edi Rama për të mbajtur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.146Z

Dialog ndryshe?

Zyrtarët e BE’së po paralajmërojnë një format të ri të dialogut Kosovë – Serbi. Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Miroslav Lajcak ka thënë se ky format i ri mes dy palëve duhet të nisë menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve në Serbi. Por, kryediplomati kosovar, Enver Ho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.765Z

Zbuten për dialog

Gjuha më e butë dhe mungesa e akuzave në përballjen e parë mes Hashim Thaçit e Ivica Dacicit shihet si një përgatitje për dialogun e ardhshëm politik Kosovë-Serbi. Analistët thonë se sjellja e dy Kryeministrave ka të bëjë edhe me presionin ndërkombëtar. Shkëlzen Maliqi dhe Azem Vl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.237Z

Milloshoski Emri zgjidhet me dialog

Ministri i Jashtem maqedonas Antonio Milloshoski ka deklaruar se kompromisi mbi ceshtjen e emrit mund te arrihet vetem me dialog dhe jo duke vendosur vija te kuqe. Qe te arrihet kompromisi duhet te kete dialog. Ndersa qe te kete dialog produktiv nuk duhet te jemi te kufizuar ka pohuar Mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.711Z

Dialog për korrupsion

Bashkimi Europian ka paralajmëruar lansimin e një dialogu për rend dhe ligj mes Kosovës dhe BE’së që pritet të nisë në fund të muajit të ardhshëm. Pjesë e këtij dialogu do të jenë kryesisht Ministria e Drejtësisë dhe ajo e Punëve të Brendshme. Analistët thonë se ky dialog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.292Z

Rasmussen: Dialog mes palëve

Sekretari i Përgjithshëm i Natos Andres Fogh Rasmussen i ka bërë thirrje forcave politike në Shqipëri që të gjejnë një rrugë paqësore për të zgjidhur krizën akutale në vend.   Rasmussen deklaroi se ishte i shqet&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.371Z

Dialog për njohje reciproke

Kosova duhet ti ndryshojë njerëzit që e përfaqësojnë dhe qasjen e saj në dialogun me Serbinë, i cili lehtësohet nga Bashkimi Evropian.   E rrjedhimisht insistimi i saj që nga ky dialog ta përfitojë njohjen direkte nga Serbia duhet të jetë i pakusht. Kështu kanë thënë njohësit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama