Rezultate te kerkimit per termin: +Dialogu

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.819Z

Dialogu i Majlindës

Të martën, në orën 20:00, në Galerinë Expoart. 40, do të hapet ekspozita “Dialogu i Ballkanit” e artistes Majlinda Kelmendi. Nga Express më 21 qershor 2011 në ora 11:18 Sot (e martë) bëhet hapja solemne e ekspozitës multimediale "Dialogu i Ballkanit" e artistes Majlinda Kelme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.498Z

Pushon dialogu teknik, paralajmërohet dialogu i vërtetë

BRUKSEL- Dialogu teknik mes Prishtinës dhe Beogradit do të pushojë. Kjo pasi lehtësuesi i BE-së Robert Cooper, nuk ka arritur që të bindë Borislav Stefanovic  të takohet me Edita Tahirin në Bruksel, më 18 tetor, për të biseduar p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.608Z

Dialogu vazhdon

Kosova dhe Serbia do të vazhdojnë bisedimet e nisura pavarësisht paralajmërimeve të Beogradit se lirimi i Ramush Haradinajt mund ta pengojë këtë proces. Sipas njoftimeve, palët kanë biseduar edhe të enjten, kur Tribunali i Hagës dha verdiktin derisa takimet pritet të vazhdojnë edhe gja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.088Z

Dialogu Kosovë Serbi, në udhëkryq

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, edhe gjatë vitit 2016 ishte një nga temat që ka dominuar skenën politike. Zyrtarët e Qeverisë së Kosovës, konsiderojnë se pavarësisht disa pengesave dhe vështirësive, dialogu ka dhënë rezultate. Ministrja për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.200Z

Dialogu (s)ka degraduar

Kryengociatorja e dialogut teknik në Bruksel, njëherësh zëvendëskryeministre e Kosovës, Edita Tahiri, duke mos dashur të komentojë shumë deklaratat e dala nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, lidhur me ndërprerjen e dialogut, tha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.135Z

Dialogu për njohje reciproke

Dialogu Kosovë-Serbi duhet të bëhet për njohje të dyanshme dhe vendosje të marrëdhënieve diplomatike midis dy vendeve. Këto komente i ka bërë Daniel Serwer, nga Universitetit John Hopkins nga SHBA-të, në ditën e dytë të konferencës ndërkombëtare “Gërmia Hill”.Ai ka thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.550Z

Cooper: Dialogu do të vazhdojë

Ndërmjetësi i BE’së në bisedimet mes Prishtinës dhe Beogradit, Robert Cooper thotë se dialogu do të vazhdojë. Ai nuk ka treguar nëse një gjë e tillë do të ndodhë edhe para zgjedhjeve në Serbi, që pritet të mbahen në maj. Cooper ndër të tjera ka thënë se rezultatet e arritu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama