Rezultate te kerkimit per termin: +Dibr

Total: 1205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Dibr, zhduket 38-vjearja

Dibr (start)- Nj 38-vjeare, nn e dy fmijve nga Peshkopia sht zhdukur n rrethana misterioze, pa ln asnj gjurm t humbjes s saj. Miranda emalli, u zhduk m 17 tetor, n fshatin Brezhdan, ku kishte shkuar pr t vizituar prindrit e t shoqit dhe q prej asaj dite nuk dihet asgj pr t. Zonja tanim e humbur, ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.218Z

Kryengritja e Dibrës e vitit 1913

Kryengritja e Dibrës e vitit 1913, ishte një kryengritje popullore shqiptare kundër pushtimit serb, por edhe kundër vendimeve të Konferencës së Londrës për copëtimin e Shqipërisë dhe dhënien e Dibrës së Madhe Serbisë . K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.807Z

Reforma territoriale, diskriminuese për Dibrën

Çdo reformë që u shërben qytetarëve, që u jep zhvillim ekonomiko-social, rrethit, qarkut, është për t’u përshëndetur nga të gjitha forcat politike. Por ajo që po ndodh me Dibrën në ndarjen territoriale, jo vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.290Z

Dibrës, arrestohet kryetari i komunës Muhur

DIBER-Kryetari i komunës Muhur të qarkut të Dibrës është arresuar për veprën penale të plagosjes me dashje të një personi. Kryekomunari Afrim Nikli ka goditur me mjete të forta kunatin e tij, Dalip Damzi. Ngjarja ndodhi në banesën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.840Z

Ndalohet qarkullimi i mjeteve për dy ditë në rrugën e Dibrës

TIRANE - Ndalimi i qarkullimit të automjeteve në rrugën e Dibrës vjen si pasojë e punimeve, që po kryhen në këtë aks rrugor.Qarkullimi në këtë aks do të bëhet vetëm me një sens lëvizje.Transporti i linjës 'Komb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.840Z

Rikonstruksioni në rrugën e Dibrës, ndryshon itenerari i linjës së Kinostudios

TIRANË- Në vijim të mbarëvajtjes të procesit të punës për zbatimin e punimeve të objektit “Rikonstruksioni i rrugës së Dibrës”, i cili po kryhet nga firmat fituese “Arifaj” sh.p.k dhe “Kombeas” sh.a, n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.851Z

Rikonstruksioni i Rrugës së Dibrës, ndryshon itinerari i lëvizjes së makinave

TIRANE-Me fillimin e punës për zbatimin e fazës së dytë të punimeve të objektit "Rikonstruksioni i rrugës së Dibrës", i cili do të kryhet nga firmat "Arifaj” sh.p.k dhe "Kombeas" sh.a, Bashkia e Tiranës informon qytetarët pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama