Rezultate te kerkimit per termin: +Diferenca

Total: 6264
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.469Z

Diferenca

Një rikthim mes tablosh në Shqipërinë komuniste. Artisti i ri, Enkelejd Zonja, frymëzohet nga e shkuara për të treguar të tashmen. Një rrëfim për artin bashkëkohor sot… Edhe konceptimi i ekspozitës ka marrë shkas nga kjo tablo dhe mbështetet në nostalgjinë dhe kontradiktën mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.222Z

Diferenca që poshtëron!

Nga Mero Baze   Pati një stërmundim të madh të bëhej qesharake gjithçka që lidhej me ceremonitë për marrjen e statusit. Edhe pse qeveria kishte lajmëruar prej kohësh një protokoll zyrtar dhe kishte ftuar po prej kohësh gjithë opozitën, përfshi dhe Berishën, të ishte pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.838Z

Intekonjeksioni, Bode: Diferenca, 21 mln euro

Ridvan Bode, ministri i Financave TIRANE- Debate te ashpra mes deputeteve te opozites dhe ministrit te Financave, Ridvan Bode ne sallen e kuvendit per linjen e interkonjeksionit Kosove-Shqiperi. Nderkohe qe opozita ka akuzuar qeverine per bllokim te qellimte te projektit per interesa korruptive te q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.205Z

Ngushtohet diferenca, 436 vota në favor të Bashës

Njësia numër 5, mbetet ajo që përbën thembrën e Akilit për të nxjerrë fituesin për bashkinë e Tiranës, në një kohë kur diferenca midis dy kandidatëve është mjaft e ngushtë.   Sipas tabelës s&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.099Z

Rritet diferenca mes euros dhe lekut

Sipas Bankës së Shqipërisë, kostoja e ndërmjetësimit (spread-i kredi/depozita) ka ruajtur nivel të lartë gjatë vitit 2009 për të dyja monedhat. Kjo diferencë, pas prirjes rritëse të janarit, ka rezultuar mesatarisht më e lartë se ajo e vitit 2008. Ky tregues në maj rezultoi 8.26% p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:30.058Z

Arsen Venger: Diferenca mes Anglisë dhe Italisë? Te shpirti

Ia doli vitin e kaluar të nxirrte jashtë Evropës një skuadër italiane, pikërisht Milanin. Arsen Venger nuk dështoi as kësaj here kundër Romës, ku u favorizua nga lotaria e çmendur e penalltive. Në hapësirën e një viti flitet sërish për një humbje të hidhur të futbollit italian nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.123Z

Ngushtohet ndjeshëm diferenca në Spanjë (video)

Barcelonë - Reali i Madridit e sheh veten me vetëm 4 pikë diferencë nga Barcelona kryesuese pas përfundimit të javës së 25-të. Skuadra e Huando Ramosit ka kryer detyrën në përballjen me Espanjolin këtë javë, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0. Autor i golit të parë ishte z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama