Rezultate te kerkimit per termin: +Dion +Gjinika

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.876Z

Carmina Burana, elet sezoni i ri artistik

Rreth 150 artist shqiptar interpretuan n shfaqjen "Carmina Burana", kompozuar nga gjermani Carl Orff n vitin 1936. Premiera erdhi e prshtatur n nj version ndryshe pr skenn shqiptare, ku kngtar dhe balerin ishin protagonist s bashku n sken. "Carmina Burana", u shfaq mjaft suksesshm n skenn e Teatrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.085Z

“Carmina Burana”, Çelet sezoni i ri artistik

Rreth 150 artistë shqiptarë interpretuan në shfaqjen "Carmina Burana", kompozuar nga gjermani Carl Orff në vitin 1936. Premiera erdhi e përshtatur në një version ndryshe për skenën shqiptare, ku këngëtarë dhe balerinë ishin protagonistë së bashku në skenë. "Carmina Burana", u shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.707Z

Delina pas 46 vjetësh në skenën e TOB

Sonte ne mbremje ne skenen e Teatrit të Operas dhe Baletit do te ngjitet premiere baleti “Delina”. Publiku shqiptar do te kete mundesi te shijoje kete kryeveper e cila rikthet pas 46-vjetesh, nen koreografine e Agron Aliajt, dikur ne rolin e Arbanit. Me muzike te çesk Zadese, ky balet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.812Z

Një mbrëmje plot pasione diplome

Balloja e diplomës, nën koreografinë e Ilir Kernit vjen si një bashkëpunim mes Kosovës dhe Shqipërisë në datat 14-15-17 mars në skenën e TOB Në një konvikt nxënësesh, vajzash të reja, organizohet Balloja e Diplomës dhe me këtë rast ftohen të festojnë në ditën e diplomimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama