Rezultate te kerkimit per termin: +Diploma

Total: 3077
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.554Z

Tiranë, falsifikonin diploma, 4 të arrestuar

Seksioni kundër korrupsionit në drejtorinë e policisë së Tiranës gjatë një operacioni të suksesshëm të koduar "Juristi" ka bërë të mundur arrestimin e 4 personave pasi u kapën me diploma false. Sipas informacioneve më të fundit janë arrestuar shtetasit Medat Kasa 54

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.733Z

MASH: Studentët e Vlorës të pajisen me diploma

Nëpërmjet një shkrese dërguar Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”në Vlorë, Ministria e Arsimit i ka kërkuar këtij të fundit të pajisë studentët me diploma të sistemit 4 vjecar. Pasi, ata e kanë filluar cikëlin e studimit përpara hyrjes në fuqi të Kartës së Bolonjës.&n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.385Z

Shkodër, kapet 61-vjeçari me diploma false

Shkodër - Një 61-vjeçar përfundoi në prangat e policisë së Shkodrës, pasi në banesën e tij u gjetën disa diploma të falsifikuara. Operacioni i koduar "Amzat e falsifikuara", bëri të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit Ramadan Salihi, banues në lagjen "Kongresi i Përmetit"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.966Z

Shisnin diploma, ndjekje penale për 2 persona

Dy persona do të ndiqen penalisht ne gjendje te lire, për dhënie të diplomave universitare. Sipas të dhënave të policisë, shtetasit Hajrie Hanelli dhe Vani Niçka u jepnin diploma te rregullta personave që nuk kishin mbaruar arsimin përkatës, kundrejt një shume prej 12 mijë euro. Në ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.414Z

MASH njeh edhe 46 diploma të huaja

Para nisjes së pushimeve, Ministria publikon njohjen e diplomave të huaja për muajin gusht. Në një vit janë njohur rreth 700 diploma Ministria e Arsimit pak para nisjes së pushimeve ka shpallur konvertimin e diplomave edhe për 46 kandidatë të tjerë. Brenda një viti, kjo ministri ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.742Z

“Të lëshohen diploma me titullin Jurist

Autori i Lajmit: red.Tafaj: “Studentët do të pajisen me diploma të sistemit 4 vjeçar” Nëpërmjet një shkrese dërguar Rektorit të Universitetit “Ismail Qemali”në Vlorë, Ministria e Arsimit i ka kërkuar këtij të fundit të pajisë studentët me diploma të sistemit 4 vjecar. Kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.965Z

Tafaj: Pa suplementin, diploma eshte "memece"

Luljeta Ndoka Vlera e diplomes universitare te nje studenti identifikohet nga suplementi qe e shoqeron. "Pa suplementin perkates, diploma eshte 'memece', sepse eshte pikerisht suplementi ai qe tregon drejtimin e studimeve, nivelin, permbajtjen, rezultatet e studimeve, qe jane kryer dhe perfunduar me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama