Rezultate te kerkimit per termin: +Disketat

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.621Z

Forca bërthamore amerikane përdor akoma disketat

Forca bërthamore amerikane përdor akoma një sistem kompjuterësh të viteve '70. Besojeni ose jo, në përdorim janë akoma disketat (floppy disk). Kështu thuhet në një raport qeveritar. Sipas BBC, në raport thuhet se ky sistem i Pentagonit duhet zëvendësuar urgjentisht. Raporti thot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.211Z

Dajti: Përse policia zhduku disketat e përgjimit tim?

08/12/2011  “Arjan Muça tregoi në gjyq se më kishin përgjuar bisedat, pse s’i nxjerrin” Hasula: Pashë dikë që godiste dhe i bërtiste “Qen na vrave shokët”. I akuzuar nga Prokuroria si autor i vrasjes së katër policëve dhe shokut të tij Ledion Mara, Dritan Dajti s’k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.259Z

Merrini seriozisht tigrat prej letre

Umberto Eco/studiues  Në fillim të viteve ’60, Marshall McLuhan paralajmëronte disa ndryshime të thella në mënyrën tonë të të menduarit dhe të komunikuarit. Njëra nga intuitimet e tij ishte ai se ne ishim duke hyrë në epokën e një fshati global dhe sigurisht, që në universin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.164Z

Lajm i keq nga Brukseli për Bashën/ Pas 26 vjetësh, Valonia heq votimin elektronik

Parlamenti i Valonisë, rajoni frankofon i Belgjikës, vendosi të heqë votimin elektronik për votimet lokale e rajonale të vitit 2018. Pas Gjermanisë dhe vendeve të tjera të BE-së, që i janë rikthyer votimit tradicional, ky i Valonisë duket se shënon edhe mbylljen e një debati të h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.342Z

Kostoja e një të vërtete

Musa Ulqini Ka nëntë muaj që Rama kërkon me këmbëngulje hapjen e të gjitha kutive nga ato të votimit e deri tek ato të mjerimit, por as që bën fjalë për hapjen e kutisë së tij të përgjegjësisë, për humbjen e PS në zgjedhjet e 28 qershorit. Ai nuk ka folur asnjëherë, as në for

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama