Rezultate te kerkimit per termin: +Dita +Botrore

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Veprimtarit me rastin e Dits Botrore t Poezis

Dita e Poezis dshmohet se ka qen e pranishme q prej vitit 1505. Ajo sht kujtuar n muaj t ndryshm t vitit dhe n forma t larmishme organizimi, sipas veorive, besimeve dhe paraplqimeve t secilit komb. 21 marsi, si Dita Botrore e Poezis, u cilsua dhe u shpall si e till nga UNESCO n vitin 1999. Prve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.611Z

Festohet sot Dita e Sulltan Novruzit

T gjith myslimant bektashian kan festuar Ditn e Sulltan Novruzit, ditlindjen e t madhit Imam Aliu. Besimtar t shumte nga e gjith Shqipria kan ardhur n Kryegjyshatn Botrore pr t festuar kt dit. Festa e Novruzit shnon fillimin e vitit t ri, sipas sektit Bektashian. Kjo dit cilsohet n mbar botn alevian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.588Z

Festohet në Tiranë Dita Ndërkombëtare e Kërcimit

Me gjuhn e trupit mund t flassh shum, mund t lirohesh nga vargonjt e lodhjes dhe t jetosh momente t lumtura, t ngjashme hera-hers edhe me nj ast sublim dashurie. sht pikrisht ky komunikim prmes valve t trupit, q i bn njerzit anemban bots t festojn e harrojn mrzin, nj shkak m shum pr krijimin e nj Di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.943Z

Dita Botrore e Luftës Kundër Kancerit, Beqaj: Çdo vit 3500 - 4000 raste të reja

TIRANE-Për të disatin vit Ministria e Shëndëtsisë dhe ISHP paraqesin të njëjtat shifra të pandryshuara të incidencës së sëmundjeve tumorale në vend duke përllogaritur 3500 -4000 raste të reja në vit pavarësisht se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.396Z

Dita Ndërkombëtare e Monumenteve të Kulturës

Ndrsa trashgimia monumentale dhe historike n mbar botn celebrohet do 18 Prill n kryeqendrat e pasuris botrore me aktivitete t rndsishme kushtuar monumenteve t kulturs dhe mbrojtjes s tyre, edhe n Shqipri kujdesi pr monumentet e kulturs sht rritur nga institucionet e shtetit kto pes vitet e fundit. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.056Z

Dita e Librit, Fatos Kongoli: Mos e braktisni, mjet për tu kulturuar (FOTO)

—-Nga Julian Hoxhaj—- Elbasan- Në bibliotekën Qemal Baholli është organizaur një aktivitet, me rastin 23 prillit, Ditës Ndërkombëtare të Librit. Kjo ditë është shpallur me një rezolutë të UNESKOS më 15 nëntor të vitit 1995, pasi u mor parasysh se libri ka qenë gjatë g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama