Rezultate te kerkimit per termin: +Dixhitalizimi

Total: 831
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.885Z

Dixhitalizimi i noterisë, Halimi:Shmanget korrupsioni, reduktohen shpenzimet

Tiranë- Ministrit i Drejtësisë Eduard Halimi ka bërë të ditur se në muajin mars do të hyjë në fuqi ligji i dixhitalizimit të noterisë. Sipas tij tani të gjitha procedurat do të kryhen nga noteri dhe qytetarën nuk kanë nevojë të presin në radhë tek zyra e regjistrimeve.Dixhitalizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.002Z

Kerkohet dixhitalizimi i bibliotekave

Dixhitalizimi i bibliotekave eshte nje nga kerkesat me te domosdoshme me te cilat perballen bibliotekat kombetare ne Shqiperi dhe Kosove. Ky ishte nje problem i cili u diskutua me se shumti ne konferencen kombetare te Bibliotekonomise.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.745Z

Administrata vuan nga burokracia, dixhitalizimi rrit efiçensën

Tiranë- Burokracia ka penguar sherbimet ndaj qytetarit, ndaj një sistem i dixhitalizuar garanton efiçensën në shërbime. Kështu u shpreh ambasadori i BE-së në Tiranë, Ettore Sequi gjatë konferencës për qeverisjen elektronike.Fuqizon administratën. Pershembull nuk duhet të presësh në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.209Z

Rama Dixhitalizimi i sherbimeve lufton korrupsionin

0 brbr brbrNe bashkepunim me kompanine ALEAT Ministria e Brendshme ka prezantuar sistemin me te ri elektronik te njohjes se pasaportave dhe kartave te identitetit qe pritet te filloje te funksionoje qe prej vitit te ardhshembrbr brbrKy sistem do te sherbeje edhe si komisariati dixhital i policise n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.511Z

Braho: Dixhitalizimi i sistemit, objektiv i ISSH

Analiza Problemi - Pavarësisht punës së mirë që është bërë me dixhitalizimin e sistemit të sigurimeve shoqërore dhe lidhjen në kohë të përfitimeve, sërish problem për Institutin e Sigurimeve Shoqërore vazhdon të mbetet mosdërgimi i listëpagesave nga autoritetet tatimore në koh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.804Z

Dixhitalizimi, Rama: Shqipëria, avangard

Pas nënshkrimit të kontratës me Rohde Shvarc, nis dixhitalizimi i TVSH Procesi i dixhitalizimit, pra kalimi nga rrjetet analoge në ato numerike, do të jetë i gjatë dhe i vështirë. Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën, Milena Harito, në një takim me përfaqësues të ins

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.034Z

Dixhitalizimi dhe reformat, thelbi i punës tonë

26-05-2013 / Gazeta 55 Ministrit të Drejtësisë Eduard HalimiShqipëria sot është e para në botë sa i takon transparencës në tenderime, deklaroi Ministrit të Drejtësisë  Eduard Halimi, gjatë Konventës së Partis&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama