Rezultate te kerkimit per termin: +Dmitry +Peskov

Total: 150
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.395Z

Peskov Rusia ska perdorur force ne Ukraine

Zëdhënësi i presidentit rus, Vladimir Putin, ka thënë se ky i fundit nuk ka ushtruar të drejtën e tij për të përdorur forcën ushtarake në Ukrainë. Duke folur për televizionin rus, Dmitry Peskov ka thënë se Ru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.633Z

Peskov: Herët të thuhet nëse Putin garon sërish për president

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka thënë se ai nuk është në dijeni se presidenti aktual, Vladimir Putin e ka në plan të garojë për një mandat të ri presidencial në zgjedhjet e vitit 2018. Peskov iu ka thënë sot gazetarëve në Moskë se është shumë herët të flitet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.835Z

Peskov i cilëson prostituta aktoret që janë ankuar për ngacmim seksual

Dmitry Peskov, zëdhënësi i presidentit rus, Vladimir Putin i ka cilësuar prostituta aktoret që kanë deklaruar se janë ngacmuar seksualisht nga producenti hollivudian, Harvey Weinstein, duke thënë se ato është dashur të ngrisin zërin më herët. Duke folur para studentëve në Universite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.138Z

Rusi, zëdhënësi paguhet më shumë se Putini

Në faqen e qeverisë ruse në Internet janë publikuar të ardhurat e zyrtarëve më të lartë të Rusisë. Sipas të dhënave del se zëdhënësi Dmitry Peskov merr më tepër se presidenti Vlladimir Putin. Të ardhurat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.073Z

Kremlini: SHBA po tenton ti vërë bizneset ruse kundër Putinit

Kremlini ka akuzuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës se po tentojnë që të vënë elitën e biznesit rus kundër presidentit Vladimir Putin, përpara zgjedhjeve presidenciale, të planifikuar të mbahen vitin e ardhshëm. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov u ka thënë gazetarëve se ai ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.072Z

Putin: Sulmet e SHBA në Siri agresion. U shkelën ligjet ndërkombëtare

Presidenti Vladimir Putin e quan sulmet e SHBA-së ndaj Sirisë si një agresion ndaj një kombi sovran” bën të ditur Dmitry Peskov zëdhënësi i Presidentit. Më tej ai nënvizoi se Presidenti beson se sulmet dhunojnë ligjet ndërkombëtare dhe po kryhen me një pretekst i shpikur Peskov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.164Z

Nuk ka ende datë për takimin Trump-Putin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kanë diskutuar gjatë një bisede telefonike mundësinë e takimit, por nuk kanë folur për kohën apo vendin se ku mund të ndodhë, tha zëdhënësi i Putinit. Duke folur për gazetarët në M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama