Rezultate te kerkimit per termin: +Dmth

Total: 2035
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.433Z

Rama sqaron Berishën: Dialog dmth vullnet, jo kafemuhabet

Reformat i ka bllokuar KM se s`ka vullnet politik per zgjidhje politike, jo teknicienet e matematicienet! Dialog dmth vullnet jo kafemuhabet. Kështu i është përgjigjur pretendimeve të Kryeministrit të vendit gjatë mbledhjes së kryesisë së PD, kryetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.345Z

Basha: Kadare shih punën tënde. Sa për KQZ ajo ka Ristan..dmth Zot.

Shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka publikuar një letër të hapur drejtuar kandidatit të qeverisë për Bashkinë e Tiranës z.Lul Basha ku pasi i shprehte shqetësimin për gjendjen e tensionuar pas zgjedhore i bënte thirrje Lulit të tërhiqej nga gara. Menjëherë pasi u konsultua me profeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.550Z

Erjon Braçe: Jo taksës për kalimin në rrugët kombëtare

TIRANE- Deputeti socialist Erjon Braçe ngriti dje, shqetësimin se qeveria po kërkon të vendosë pagesë për kalimin e rrugëve kombëtare. Nisur nga fjala e krymeinistrit Berisha, Braçe ka shkruar dje, në Facebook se: “Rrugët komb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.884Z

Matematika, vetëm 535 maturantë marrin 10-të

Tiranë- Përfundoi nxjerrja e rezultateve të provimit të dytë të Maturës Shtetërore 2008, atij të matematikës. Kalueshmëria, duke pasur parasysh vështirësinë e lëndës, sipas specialistëve nuk ka qenë e keqe. Por, sipas të dhënave statistikore, kalueshmëria në shkallë vendi ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.200Z

Erjon Papagjoni: Një darkë me Balzakun

Shkrimtari vjen në një rrëfim për librat e zemrës Aktualisht, cilët janë librat që  keni më për zemër?  Mund të vecoj Zorbas, Doni I qetë, një libër që më ka bërë ta lexoj pandërprerë, aq sa u lodha tepër dhe me zuri gjumi në plazh. Tregimet e Cehovit,pa dyshim, sidomos Tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.243Z

Eksodi dhe penalizmi i shqiptarëve

Nga Elida Buçpapaj Një lajm i fundit na thotë se refugjatët shqiptarë nga Shqipëria e Kosova, të cilëve nuk u jepet e drejta e qendrimit në Gjermani, do të penalizohen edhe me heqjen e të drejtës së vizës Shengen për 5 vjet! Sikur të mos mjaftojë kalvari që ata vuajnë në vendi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.528Z

Adi Krasta ne Pallatin e Kongreseve Duam rotacion politik

Adi Krasta peruron eren e show-t politik ne shqiperi dhe tok me te dhe eren e showman-it te rreshtuar e te angazhuar- shkruan respublica.al. E ka bere ne sallen e Pallatit te Kongreseve nga skena e te cilit eshte degjuar per here te pare te flitet kunder pushtetit. Ne nje salle te mbushur me nje pub

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama