Rezultate te kerkimit per termin: +Dogana

Total: 5649
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.020Z

Rama: Lehtësi të procedurave në dogana

Gjatë një inspektimi në Drejtorinë e Përgjithshme të Doganave, kryeministri Rama ka deklaruar se shumë shpejt do të lehtësohen procedurat në dogana. Një moment historik transformimi, nga dogana e vjetër e mundimeve shumëvjeçare të importuesve dhe eksportuesve, në doganën moderne pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.269Z

Dogana konfiskon produkte kozmetike në Jarinje (foto)

Zyrtarët doganorë kanë bërë të ditur se oficerët e Doganës së Kosovës në dy raste kanë arritur të parandalojnë kontrabandimin e marrësve satelitorë dhe produkte kozmetike në pikë-kalimin kufitar të Jarinjes, në vlerë prej 3,500 euro. Sipas zyrtarëve doganorë, në rastin e par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.197Z

Dogana, rekord të hyrash

Dogana e Kosovës kërkon nga qytetarët që ta ndihmojnë në lajmërimin e rasteve të kontrabandës dhe korrupsionit përmes thirrjeve pa pagesë në 0800 50 095.  Këtë kërkesë qytetarëve, Dogana e Kosovës ua ka d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.435Z

Dogana arkëton mbi 902 milionë euro

Dogana e Kosovës gjatë këtij viti ka arritur që të tejkalojë dhe të shënojë rekordin e ri në grumbullimin e të hyrave ku dogana ka tejkaluar për herë të parë që nga themelimi (viti 1999) shumën prej 900 milionë euro. Siç thuhet në njoftim, në përgjithësi deri të mërkurën (

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.893Z

Dogana deklarohet për kontrollin

Nga Express më 18 dhjetor 2010 në ora 12:30 Doganat e Kosovës kanë njoftuar se gjatë kontrollit të EULEX-it të enjten janë marrë dokumente lidhur me importin e produkteve të duhanit për vitin 2008. Sipas Zyrës për informim të Doganave, gjatë kohës së ushtrimit të kontrollit, D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.290Z

Ndërpritet greva greke, rinis puna në dogana

Ndërprerja e grevës së palës greke ka rikthyer normalitetin në pikat e kalimit kufitar, Kakavijë dhe Kapshticë.  Puna ka rinisur mëngjesin e sotëm, pas tre ditë ndërprerjeje, gjë që e bëri të pamundur kalimin e automjeteve drejt shtetit fqinj. Greva e paparalajmëruar e punonjësve g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.600Z

Dogana mbledh mbi gjysmë miliard euro

Nga Express më 26 gusht 2011 në ora 16:56 Dogana e Kosovës ka arritur të tejkalojë parashikimet buxhetore dhe të mbledhë mbi gjysmë miliard euro. Më saktësisht për herë të parë që nga themelimi para 12 viteve, Dogana ka arritur shifrën rekorde në mbledhje e të hyrave në fund t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama