Rezultate te kerkimit per termin: +Doktrines

Total: 107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.117Z

Gradohen 64 oficere te rinj te Ushtrise Shqiptare

Ceremonia Kuadrot e rinj perfunduan studimet ne Akademine Ushtarake Skenderbej Ne Komanden e Doktrines dhe Stervitjes u zhvillua ceremonia e titullimit dhe gradimit te oficereve te rinj qe perfunduan studimet ne Akademine Ushtarake Skenderbej. Ne kete ceremoni moren pjese ministri i Mbrojtjes Arben

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.195Z

Gjeneral brigade Manushaqe Shehu merr drejtimin e Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes

Gjeneralja e parë femër në Forcat e Armatosura të Shqipërisë, gjeneral brigade Manushaqe Shehu, emërohet në krye të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS). Të pranishëm në ceremoninë e zhvilluar në mjediset e auditorit të Ministrisë së Mbrojtjes ishin zëvendësministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.345Z

Ngjela: Berisha po ecën sipas doktrinës otomane të Enver Hoxhës

Share Kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela, ka dalë në krah të presidentit Topi, në lidhje me debatin e fundit mbi të përsekutuarit politikë. Ai ka përshëndetur reagimin e Topit ndaj Berishës dje, duke e cilësuar atë sit ë drejtë. Ndërkohë, Ngjel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.380Z

15 vjet Komandë e Doktrinës dhe Stërvitjes, Kodheli: Ekspertizë shqiptare të gjitha vendeve aleate e atyre partnere

Forcat e Armatosura kanë festuar sot 15-vjetorin e themelimit të Komandës së Doktrinës dhe Stërvitjes, e cila organizon dhe drejton përgatitjen, arsimimin dhe kualifikimin e vazhdueshëm të oficerëve, nënoficerëve dhe civilëve në Forcat e Armatosura. E pranishme në ceremoninë e zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.461Z

Ministria e Mbrojtjes transferohet tek Komanda e Doktrines

pMinistria e Mbrojtjes ne date 18 nentor do te transferohet ne Komanden e Doktrinesp pPresidenti i vendit Bujar Nishani ka firmosur vendimin e qeverise per levizjen e zyrave te kesaj Ministrie tek mjediset e Komandes se Dokrtrinesp pBurimet kane bere te ditur se per te realizuar kete levizje jane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.678Z

Kosove, diplomohet brezi i pare i oficereve te FSK-se

Ne Kosove eshte diplomuar sot brezi i pare i kadeteve te Qendres se Studimeve Universitare, qe vepron ne kuader te Forces se Sigurise se Kosoves. Ne ceremonine e diplomimit ishin te pranishem ministri i FSK-se, Fehmi Mujota dhe komandanti i kesaj njesie, gjeneral Sylejman Selimi. “D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.256Z

Al Zawahiri: Obama, thirrje per gjak

Presidenti amerikan, Barack Obama kerkon nje fillim te ri ne marredheniet me vendet myslimane. Kreu i Shtepise se Bardhe kerkon nje politike qe te evitoje 'keqkuptimet' dhe marredheniet te bazohen mbi principet e demokracise. Ky eshte nje korigjim ndaj doktrines se paraardhesit Bush, meg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama