Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumentacioni

Total: 5308
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.429Z

Sigurimet shoqerore, shtyhet dokumentacioni

Instituti i Sigurimeve Shoqerore shtyn mbledhjen e dokumentacionit ne nje qender te vetme, i parashikuar per te perfunduar brenda qershorit te vitit 2005. Mungesa e nje godine e ka detyruar kete institucion qe deri me date 30 prill te vitit te ardhshem te mbledhe te gjithe dokumentacionin, ku vertet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.538Z

Të përndjekurit, 254 emrat me mungesë dokumentacioni

Mungesa e adresave të sakta ka bërë që disa zarfeve të dërguara me Postë nga Ministria e Drejtësisë në disa familje të të përndjekurve për plotësim dokumentacioni, ka detyruar këtë institucion t’u drejtohet publikisht familjeve dhe 254 emrave përkatës të shkojnë pranë këtij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.309Z

IQT bllokon 13 subjekte hidrokarburesh për shkelje dokumentacioni

Inspektorati Qendror Teknik, ka bllokuar 13 subjekte hidrokarburesh për shkelje të dokumentacionit.  Në një njoftim zyrtar, bllokimi ka nisur gjatë inspektimeve të kryera gjatë periudhës mars 2015 në disa qytete të Shqipërisë. Ndërkohë po në këtë kohë, IQT, ka gjobitur 17 subjekte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.359Z

Dokumentacioni për përfitimin e ndihmës ekonomike

Emanuela Sako Këshilli i Ministrave ka miratuar strategjinë që duhet ndjekur për përfitimin e ndihmës sociale gjatë këtij viti. Pjesë e kësaj skeme është dokumentacioni dhe të gjitha kushtet e përfitimit të ndihmës ekonomike për familjet e varfra në strategjinë që duhet ndjekur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.137Z

Dokumentacioni i plotë për përfitimin e pensionit

 TIRANE- Rregullorja e re e përfitimit të të gjitha llojeve të pensioneve të pleqërisë, që sapo ka hyrë në fuqi, është e “pavlefshme” për ish-të persekutuarit politikë. Kjo për shkak të një parregullsie në botimin e saj në Fletoren Zyrtare, që edhe pse në dukje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.024Z

Mungesë dokumentacioni, “Fshesa” greke riatdheson 21 shqiptarë

Shteti grek, përmes autoritetve policore vazhdon operacionin “Fshesa”për emigrantët ilegalë. Burime nga policia bëjnë me dijë se pjesë e këtij aksioni policor janë bërë plot 21 shtetas shqiptarë, të cilët janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.184Z

Berisha: Urgjent dokumentacioni per pronat

Kane pronen e tyre te trasheguar brez pas brezi, por fale neglizhences se treguar per vite me radhe nga ana e shtetit dhe e strukturave pergjegjese regjistruese, nuk kane tapine e saj. Kryeministri Berisha kerkoi dje qe ne vend, te plotesohej i gjithe dokumentacioni per ata persona te cilet ndonese

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama