Rezultate te kerkimit per termin: +Dokumente

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.055Z

Dokumente mbi Hasan Prishtinën

“Veprimtaria atdhetare e Hasan Prishtinës (Dokumente)” titullohet libri më i ri që i kushtohet kësaj figure e që u promovua të dielën në Shkup.Të dielën, në Qendrën Kulturore Informative në Shkup, u promovua libri me dokumente “Veprimtaria atdhetare e Hasan Prishtinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.806Z

Ndjekje penale për dokumente false

Duke u nisur nga këto masa, policia ka rritur edhe numrin e të arrestuarve në Rinas për dokumente false. Kështu, pothuajse çdo ditë arrestohen dy persona, që tentojnë të kalojnë nga Rinasi, duke përdorur dokumente false. Ditën e djeshme, Drejtoria Rajonale e Kufi rit në Tiranë ka dër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.922Z

Afganistani, publikohen dokumente të tjerë?

Shumë shpejt mund të publikohen dokumente të tjerë sekret mbi misionin amerikan në Afganistan. Më 1 gusht në Wikileaks është shfaqur një dokument sekret 1.4 GB, në të cilin ndodhen 145 mijë dokumente të tjerë sekretë.Një dokument gjigand që mbrohet nga një algoritëm i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.476Z

FOL: Vetëm zyrtarët qasje në dokumente

Lëvizja “Fol”, publikoi sot një raport me titull "Qasje në dokumente zyrtare vetëm për zyrtarët", për shtatë komuna të Kosovës, ndërkaq u theksua se me gjithë kërkesat e shumta të shoqërisë civile dhe shumë organizatave për qasje në dokumentet zyrtare, një gjë e tillë po re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.709Z

Pranga drejtorit te superfosfatit falsifikonte dokumente

Drejtorit te uzines se superfosfatit ne Lac i jane gjetur ne zyren e punes disa dokumente te cilat dyshohen se jane te falsifikuara cka ka sjelle edhe arrestimin e tij nga Policia e Lezhes. Andrea Gjinaj eshte vene ne pranga gjate oreve te mesnates se dites se marte pasi i jane g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.837Z

Sulmohet Wikileaks, zhduken dokumente për Shqipërinë

TIRANE- Faqja online e internetit Wikileaks, websajti më i famshëm për publikimin e korrespondencës mes ambasadave amerikane në të gjithë botën me Departamentin Amerikan të Shtetit është sulmuar. Lajmi është bërë i ditur në rrjetin social Twitter dhe mendohet se është shpërndarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.981Z

150 kosovarë në ditë aplikojnë për dokumente serbe

Nga Express më 24 janar 2011 në ora 14:03 Administrata e qytetit të Vranjës merr për çdo ditë rreth 150 aplikacione nga qytetarët e Kosovës për dokumente personale serbe. Shumica prej tyre janë shqiptarët ka thënë shefi i kësaj administrate Nebojsa Ljubic. Qyteti jugor serb ka e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama