Rezultate te kerkimit per termin: +Donald +Lu +Ilir

Total: 524
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.494Z

Ambasadori Donald Lu takon presidentin Ilir Meta

Ambasadori i SHBA Donald Lu  ka zhvilluar këtë pasdite një takim me Presidentin e sapo zgjedhur Ilir Meta Ky është takimi i parë zyrtar i Ilir Metës president me ambasadorin Donald Lu. Nuk ka një njoftim zyrtar për takimin e tyre, po mendohet se pjesë e bisedës është reforma në dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.973Z

Ilir Kulla: Donald Lu, kabllogram për Metën në Uashington

Ilir Kulla, një njeri i afërt i Ilir Metës, ka thënë në emisionin Arena në Ora News, se Ambasada amerikane në Tiranë kishte shkuar një kabllogram në SHBA, ku çështja Balili i faturohej kryetarit të Kuvendit Ilir Meta. Sipas tij, Meta e mësoi këtë pas vizitës në Amerikë. Ai sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.717Z

Ilir Meta thumbon Donald Lu-në me një poezi të Dritëroit

Pyetjes së gazetarëve për pretendimet e kryeprokurorit Adriatik Llalla, se është shantazuar nga ana e ambasadorit Donald Lu, kryeparlamentari Ilir Meta iu përgjigj me një pasazh nga Dritëro Agolli. Ai nuk e tha se për kë e kishte, por në vazhdim të fjalimit të tij thumboi ambasadori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.703Z

Drejtësia, Donald Lu takon Ilir Metën te kryesia e Kuvendit për 6 ligjet e reformës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu është takuar sot me kryetarin e Kuvendit Ilir Meta. Mësohet se në qendër të diskutimeve mes palëve është çështja e 6 ligjeve që do të miratohen për Reformën në Drejtësi. Takimi ka nisur në kryesinë e Kuvendit dhe pjes�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.501Z

Donald Lu takohet me kryeparlamentarin Ilir Meta

Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu po zhvillon një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta. Takimi po zhvillohet në ambientet e kryesisë së Kuvendit. Nuk ka një njoftim zyrtar për takimin e dy zyrtarëve të larë, por situata politike në vend dhe masat kundër terrorizmit mendohet të j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.717Z

Ilir Meta flet për përplasjen me Donald Lu: Adriatik Llalla ka zbatuar ligjin

Kryeparlamentari Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp, për të folur mbi përplasjen e kryeprokurorit Adriatik Llalla me ambasadorin Donald Lu. Meta ka thënë se, lidhur me kandidaturat e Prokurorisë për Komisionin e Emërimeve të Drejtësisë, ato kanë qenë më të mirat, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Ambasadori Donald Lu takon Metën në Kryesinë e Kuvendit

Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim në Kryesinë e Kuvendit me kreun e saj Ilir Meta. Sipas burimeve të pakonfirmuara, ky takim vjen pas marrëveshjes së mazhorancës dhe opozitës për miratimin e ligjit të dekriminalizimit. 23 nëntor 2015 (gazeta-Shqip.com) Ky shkrim Ambasado

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama