Rezultate te kerkimit per termin: +Dortmundit

Total: 1806
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.643Z

Elis Bakaj, pranë Borusias së Dortmundit

Elis Bakaj, i cili është edhe pjesëtar i kombëtares kuqezi, është ndër shqiptarët më të lakmuar në këtë merkato verore. Shërbimet e sulmuesit të kuq i kërkojnë disa ekipe të ndryshme europiane. Por gjatë ditës së djeshme është mësuar nga vetë presidenti i "demave të kuq", A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.950Z

Mourinho nervoz perpara Dortmundit

Jose Mourinho është shfaqur mjaft nervoz përpara ndeshjes që Reali i Madridit do të luajë kundër Borussias së Dortmundit në Champions League. Konferenca në prag të supersfidës së Grupit D nuk zgjatur më pak se dhjetë minuta,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.732Z

Sekretet e Dortmundit

Mario Gëce i ka të gjitha gjasat që të luajë në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Bajernit.  Një nga lojtarët më të mirë të Dortmundit, që edicionin e ardhshëm do të jetë pikërisht në Mynih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.882Z

Borusia e Dortmundit fitoi superkupen e Gjermanise

Duhej të ishte Shtutgarti, normalisht, por nuk dihet pse Gjermania zgjodhi të kishte finalen e Superkupës mes Bajernit dhe Dortmundit. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit fitoi pikërisht skuadra vendase, 4-2, në duelin e parë mes trajnerëve J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.378Z

Neuer: Të shfrytëzojmë gabimin e Dortmundit

Portieri i Bayernit të Munichut, Manuel Neuer, u ka thënë bashklojtarëve të tij që të përqëndrohen maksimalisht dhe që të tentojnë të përfitojnë nga gabimi i Dortmundit bërë ndaj Stuttgartit të dielën. &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.436Z

Bomba, afër stadiumit të Borussia Dortmundit

Nga Express më 02 prill 2011 në ora 12:26 Policia gjermane ka njoftuar se ka ndalur një 25 vjeçar, pasi tri mjete të dyshuara shpërthyese janë gjetur jashtë stadiumit të futbollit të Borussia Dortmundit. Tri mjetet janë gjetur në banesën e të dyshuarit, i cili është gjerman. Zyra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.989Z

Mesazhi i Dortmundit, për Jurgen Kloppin (Foto)

Skuadra e Dortmundit e ka uruar Jurgen Kloppin për aventurën në Premierligë, te Liverpooli. Trajneri gjerman, ishte për disa vite trajner i Dortmundit, me të cilën skuadër arriti suksese të mëdha në Bundesligë dhe Ligën e Kampinonë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama