Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtsia

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Lohan: Drejtsia, dy parime

Tiran (start)-Ambasadori i Komisionit Evropian n Tiran Helmut Lohan gjat pjesmarrjes n nj tryez binjakzimi, deklaroi se drejtsia n t gjith botn funksionon mbi dy parime, sistemi mbi prgjegjshmrin mbi ligjit si dhe mos ndrhyrjet e politiks n kt sistem. Sipas Lohan, nse kto dy ekuilibra prishen, ather

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Drejtsia n epokn e kurrupsionit

"Na ishte nj her nj trafikant droge, q kishte nj problem t vogl me dy a tre akuza. Ai e rregulloi t kishte nj takim me nj gjyqtar dhe t fitonte lirin, n kmbim t nj grushti t mir t hollash, t cilat i gjente leht dhe madje po t dilte i fitonte dyfish. Gjykatsi n baz t llogjiks s epoks, vendosi t'i jep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Drejtsia dhe politika

N Franc, ish Presidenti historik, Chirak, i cili vetm 6 muaj m par u nda nga kolltuku kryetarit t shtetit, m datn 22 Nntor doli prpara hetuesis. Mendoni; Chirac, pr m tepr me vecorin e ish Presidentit,ish antar i natyrshm gjat jets s Kshillit t Kushtetutes del prpara prokurorve!!! Objekti padis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.795Z

Drejtsia, kritika prokuroris

Ministri i Drejtësisë Bujar Nishani ka evidentuar dy probleme të Prokurorisë gjatë kontrollit të ushtruar nga inspektorët e tij. Sipas Nishanit, në vitin 2009, per te cilen behet fjale raporti verehet mosapelimi i masave të sigurise ne rastet kur gjykata i liron ata, si edhe pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Greqi: Polici q dhunoi dy shqiptart, shpallet i pafajshm

Dozat nacionaliste tashm duket se jan rritur edhe n sistemin e drejtsis greke. Polici q dhunoi dy emigrantt shqiptar n burgun e Omonias, sht shpallur i pafajshm. Mediat e Athins bjn t ditur se drejtsia greke ka ndryshuar akuzat ndaj policit n fjal dhe e kan shpallur at t pafajshm duke mos e ngarkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Drejtsia, PS denoncon projektligjet

Tiran (start)-Partia Socialiste me an t Kryetarit t Komisionit t Ligjeve, Siguris dhe Administrats Publike Ylli Manjani ka denoncuar srish sot cenimin e pavarsis s drejtsis, por ksaj here ankesa e opozits paraqitet tek mungesa e fondeve t qeveris pr institucionin e Prokuroris s Prgjithshme. Qeveri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

SHBA: Po cenohet Drejtsia

Si nė ēdo pėrkeqėsim tė situatės politike nė vend, apo konfliktit tė institucioneve, edhe kėsaj here Ambasada amerikane nė Tiranė, nuk ka nguruar tė japė leksionet e radhės pėr qeverinė shqiptare. Konflikti mė i fun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama