Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.347Z

Mohohen t drejtat

Qytetarve t Kosovs u mohohen t drejtat e tyre njerzore. N vendin ton ka shkelje t mdha e t vogla t t drejtave t njeriut. Megjithat, shkelsi m i madh i t drejtave t njeriut n Kosov sht sistemi gjyqsor. Kt e pohon mbrojtsi i t drejtave t njeriut, avokati i popullit, Sami Kurteshi. Mendimi im si kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.228Z

Ambasadori Arvizu: Të drejtat e LGBT janë të drejtat e njeriut

TIRANË- Me moton ndal dhunës, të drejtat e LGBT/ve janë të drejtat e njeriut, është zhvilluar ditën e sotme seminari i parë rajonal LGBT/ve nën kujdesin e Ambasades Amerikane në Tiranë. Seminari është përshëndetur nga sekretarja amerikane e shtetit Huilari Klinton, nëpërmjet një v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.453Z

Të drejtat e ndotjes

Nga Magdalena Ramohito   Me gjithë protestat e ekologjistëve, që në fakt nuk është e drejtë se askush nuk ka të drejte ndotjeje, në fakt të gjitha firmat industriale e deri te skapamentot e makinave kanë të drejtë ndotje. Çdo industri ka blerë të drejtën për ndotje dhe ato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.970Z

Të drejtat e Ballaurit dhe të drejtat e viktimave

Tema Elsa Ballauri ka reaguar dje në gazetën Panorama ndaj një editoriali të gazetës Tema rreth takimit të një forumi elektoral të Partisë Demokratike, me kandidatin për kryetar bashkie Lulëzim Basha. Siç mund të lexohet ende online, editoriali nuk etiketon dhe as fyen asnjë nëpunës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.230Z

Arvizu: Të drejtat e LGBT janë të drejtat e njeriut

Është zhvilluar në Tiranë konferenca rajonale për të drejtat e grupimit LGBT. Seminari është përshëndetur nga sekretarja e shtetit Hilari Klinton nëpërmjet një video-konference videokonference ku kërkoi angazhim të qeverive n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.497Z

Kosova nuk respekton te drejtat

Ne Kosove nuk respektohen te drejtat e njeriut dhe kjo si pasoje e sistemit te dobet gjyqesor.Ne kete perfundim ka dale organizata per te drejtat e njeriut Hjuman Rajt Uoc ne raportin saj te fundit.Serbia vazhdon te kembengule se ne Shqiperi ka patur trafik te organeve njerezore.Lidhur me kete pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.830Z

Te drejtat e femijeve

Në institucionin e Avokatit të Popullit duhet të ngrihet një seksion i posaçëm që të merret me të drejtat e fëmijëve, si dhe të hartohet një plan konkret për nevojat e tyre. Ky seksion duhet te merret posaçe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama