Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtorve

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Shqipria prfiton 16.4 milion $

nga qeveria amerikane n kuadrin e Sfids s Mijvjearit (KSM). Bordi i Drejtorve t Korporats Sfida e Mijvjearit, ka miratuar n 15 gusht, propozimin e qeveris shqiptare pr Fazn e II-t t Programit t Pragut pr zvoglimin e korrupsionit dhe pr forcimin e shtetit ligjor n Shqipri. Ndrsa shumn e prftuar, do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.387Z

Bilanci i parqeve: Duhet pastërti dhe shërbim!

Bilanci i parqeve: Duhet pastërti dhe shërbim! Shrbimi n parqet arkeologjike kundrejt turistve ka qen arsyeja pse dje Ministria e Kulturs ka organizuar nj takim me drejtues dhe personele t parqeve kryesore arkeologjike. Rasti i shkarkimit nga detyra t ish-drejtorit t Parkut t Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.150Z

Emërimet, kreu i SHISH-it sot në komisionin e sigurisë

Kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi Lika, do të jetë sot në Komisionin parlamentar të sigurisë, ku krahas raportit vjetor do të dëgjohet nga ligjvënësit dhe mbi skandalin e publikuar në televizionin e Ora Neës, në lidhje me emërimet dhe shkarkimet në kupolën e SHISH,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

Shuhet legjenda e madhe e basketbollit, Kushtrim Zaçe

Homazh Nj atak kardiak i ka marr jetn dje Mjeshtrit t Merituar t Sportit Nj atak kardiak i ka marr jetn dje Kushtrim Zaes, njrit prej emrave m t njohur t basketbollit shqiptar. Ai sht ndar nga jeta n moshn 60-vjeare, si pasoj e nj ataku kardiak. Ish-basketbollisti i kombtares shqiptare dhe Partizan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Bode: FMN e knaqur

Ministri i Financave, Ridvan Bode, deklaroi se Fondi Monetar Ndrkombtar ka shprehur vlersime pozitive pr situatn ekonomike n vendin ton. Ministri Bode informoi se fundjavn e kaluar, Bordi i Drejtorve t Fondit Monetar Ndrkombtar miratoi dy dokumentet kryesore pr Shqiprin, rishikimin e marrveshjes V m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.878Z

Nuamah: BB, konsultë me qeverinë për ndryshimin e destinacionit të fondeve

Banka Botrore ka ndrruar destinacionin e fondeve t projektit t toks, dukenj konsult m par me qeverin shqiptare. N fillim t muajit prill, BB ka zhvilluar nj takim me prfaqsues t qeveris, ku shti njohur fakti pr rialokimin e fondeve. Shefja e zyrs s Banks Botrore n Shqipri, Camile

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama