Rezultate te kerkimit per termin: +Drejtorin +Kundr +Krimit

Total: 11
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Pavarsia e drejtsis dhe lufta ndaj krimit te organizuar

Vern e vitit 2006, n krye t lufts kundr korrupsionit n Rumani erdhi prokurori me emrin Daniel Morar. Prej asaj dite e n vazhdimsi Morari ndodhej n faqet e para t shtypit. Numri i padive q hapi me ekipin e tij, i cili prbhej prej 120 hetuesish, 170 policsh dhe 45 specialistsh i kalonte t 850-at.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Arrestohet shefi i rajonit nr.2 t policis tatimore

Arrestohet Arjan Paskaj, Shef i Rajonit nr.2 t Sektorit t Policis Tatimore Tiran n vazhdim t operacionit Gjoba e fundit. N vijim t hetimeve t kryera pas operacionit t koduar Gjoba e fundit, si rezultat i t cilit u arrestuan 6 persona, ndr t cilt 5 punonjs t Policis Tatimore Tiran, ka prfunduar n pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Borchardt: Ka sinjale pozitive se keni përmbushur kriteret për vizat

Liberalizimi i vizave mes vendeve Shengen dhe Shqipris tashm varet nga raporti i ekspertve evropian, t cilt vrojtuan nga afr plotsimin e kritereve shtes nga pala shqiptare. Kur vendimi pritet t merret n shtator nga instancat e larta t BE-s, vijn sinjale pozitive q Shqipria e ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.060Z

Strazimiri n konferencn e Lubjans

Lubjan (start)-N Slloveni, sht zhvilluar konferenca e Ministrave te Brendshm t Evrops Juglindore, ku Shqipria sht prfaqsuar nga zvendsministri i Brendshm Genc Strazimiri. Ministri i Brendshm i Sllovenis, Dragutin Mate tha se Shqipria vazhdon t ket rezultate impresionuese n luftn kundr, krimit t orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.285Z

Basha: Nuk ka vonesa në heqjen e vizave për shqiptarët

Ministri i Brendshm Lulzim Basha hodhi posht sot dezinformimet e publikuara n disa media t shtypit t shkruar, sipas t cilave Shqipria rrezikon liberalizimin e vizave pr shkak t mosprmbushjes s kritereve. “Ka nj keqprdorim t disa mediave nga zoti Rama, i cili ka nxjerr prap nga sirtari ndrrn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

Arrestohet punonjsi i Tatimeve

Tiran (Start)-Specialistt e seksionit Kundr Krimit Ekonomiko Financiar pran Policis s Tirans kan arrestuar n flagranc shtetasin Ilir Jovan Ceka, 38 - vje, lindur e banues n Durrs. Ceka sht paraqitur tek nj subjekt privat si punonjs i zyrs s Tatim Taksave. Ky shtetas sht denoncuar nga S.K. 64 vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Pezullohet nga detyra punonjsi i policis

Tiran (Start)-Nga ana e Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe Drejtoris Kundr Krimit Ekonomiko-Financiar n Drejtorin e Prgjithshme t Policis s Shtetit ka filluar hetimi n ngarkim t punonjsit t policis, Inspektor Shaqir Hasanaj si dhe ndaj ish punonjsit t policis Tom Camaj, aktualisht taksist. Prmes n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama