Rezultate te kerkimit per termin: +Dridhjet

Total: 229
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.857Z

Parkinsoni krijohet cerota teknologjike

0 Shkencetaret kane arritur te zhvillojne nje cerote hi-tech qe mund te beje revolucion ne jeten e perso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.836Z

I bie violinës ndërsa kirurgët po e operonin në tru (Video)

Transmetuar më 26.04.2014 - 19:14 Teknologjia dhe mjekësia po bashkëpunojnë më së miri me njëra-tjetrën, kjo vërtetohet fare qartë nga rasti i operimit të violinistit më të mirë në botë, Roger Firsch, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.405Z

I bie violinës teksa është duke u operuar në kokë - VIDEO

Njërit prej violinistëve më të mirë në botë, Roger Firsch, nuk i është dridhur dora ti bjerë violinës edhe në momentet që po i nënshtrohej një operacioni në kokë në Mayo Clinic. Firsch, ka vuajtur nga një dridhje e lehtë e dorës për një kohë të konsiderueshme, e cila e peng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.302Z

Itali, vijojnë dridhjet e tokës

Vazhdon të dridhet toka në veri të Italisë. Lëkundjet më të forta janë ndjerë rreth orës 3 dhe 4 të mëngjesit të së hënës në zonat Mirandola, San Felice dhe Finale Emilia, po ato qyteza që u goditën më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.740Z

Sërish tërmet në Prizren

Nga Express më 12 shkurt 2011 në ora 13:45 Një termet i shkallës 3.2 të Rihterit ka ndodhur të shtunën në rajonin e Prizrenit. Dridhjet janë ndjerë rreth orës 4.30 minuta, raportoi divizioni i sizmologjisë së Kosovës. Siç raporton RTK, paraprakisht kanë ndodhur edhe dy goditje, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.805Z

Një tërmet i fuqishëm trondit Nepalin

Një tërmet i fuqishëm me 7.5 deri në 7.9 magnitudë e ka goditur Nepalin, më saktë rreth 80 km në veriperëndim të kryeqytetit, Katmandu. Dridhjet e tokës kanë ndodhur mesditën e sotme, sipas orës lokale të Nepalit. Nuk ka të dhëna për viktima, megjithëse raportimet fillestare thon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.710Z

Tërmet i fuqishëm në Pakistan, 39 viktima

Një tërmet i fuqishëm në Pakistan ka vrarë të paktën 39 persona dhe lënduar shumë të tjerë në krahinën jug-perëndimore të Balochistanit. Zyrtarët për emergjenca në Pakistan janë shqetësuar se numri i atyre që e kanë humbur jetën gjatë dridhjeve të tokës mund të rritet. Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama