Rezultate te kerkimit per termin: +Drita

Total: 9789
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.612Z

Përforcohet Drita

Drita i ka bërë përforcimet e para të sezonit. Skuadra gjilanase të hënën ka nënshkruar me tre futbollistë. Bëhet fjalë për ish sulmuesin e Gjilanit, Ismet Ramushin, mesfushorin e Kosovës së Vushtrrisë, Ismet Cakën dhe mesfushorin e Flamurtarit, Emir Ramën. Treshja ka nënshkruar ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.748Z

Ndizet Drita

Drita më në fund është zgjuar nga gjumi. Pasi e ‘rehatuan’ kryesinë e klubit, gjilanasit menjëherë kanë angazhuar trajnerin e ri. Këtë detyrë bardhekaltrit ia besuan Arbnor Morinës. Trajneri prishtinas tani shpreson që udhëheqësit e klubit ta furnizojnë me përforcime për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.834Z

Krishti, Drita e botës

"Ishte drita e vërtetë, që ndriçon çdo njeri, i cili vjen në botë" (Joan 1:9) Fjala "ishte drita e vërtetë, ajo që ndriçon çdo njeri i cili vjen në botë". Në Krishtlindje kremtojmë këtë ngjarje tronditëse, e cila prek mbarë njerëzimin. Kjo e kremte e sotme e shkëlqyer, na fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.782Z

Drita merr çmimin zyrtarisht

Ishin vitet e 70-ta të shekullit të kaluar kur plejada e vjetër e aktorëve të Teatrit Kombëtar të Kosovës pranojnë pranë vetes një aktore të re. Ishte ajo aktorja Drita Krasniqi. Për njëzet vjet apo më mirë të themi deri në vitin 90-ta, Drita tregoi kualitetet e saj. Më vonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.844Z

Duke biseduar me Drita Pelingun

Në 87-vjetorin e lindjes, miqtë dhe kolegët kujtojnë artisten Dje Drita Pelingu do të mbushte 87 vjeç. Miq dhe kolegë janë mbledhur për ta festuar këtë ditëlindje dhe pse njeriu i tyre i dashur nuk ishte më. Kjo ishte një mënyrë që e bija Ora zgjodhi për të bërë bashkë gjithë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.071Z

Drita dhe shkronja G.

Dielli dhe dashuria ishin jeta e fshehtë, ajo poetike, e Drita Çomos. Ndërsa një ditar me mbi 400 faqe e shndërruan botën e brendshme të saj, në një histori jo të zakontë, duke na shërbyer si dëshmi sot. Për ta lënë më tej gjurmën, se çfarë ndodhte në një botë fëmije në koh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:14.405Z

Vetëm Drita, pa pudër

Aktorja Drita Pelingu ka mbyllur këtë fundjavë karrierën e saj artistike me monodramën “Rouz” të Martin Sherman. Për aktorë të tillë që kulmet e karrierës i kanë kaluar nën diktaturë, që duhej medoemos të mbushnin lirinë me ideologjinë, përballja e sotme është realisht nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama