Rezultate te kerkimit per termin: +Driton +Hajredini

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.944Z

What about us Bekim Fehmiu e Aleksander Moisiu ne idene e Driton Hajredinit

Prishtine 20 shtator NOA/Milena Selimi - Dy piktura dy artiste te medhenj nje video 58 sekondeshe What about us jane veprat qe karakterizojne ekspoziten e piktorit Driton Hajredinit e cila u hap te shtunen ne galerine private Traffic ne Prishtine. Personazhet kryesore ne pikturat e Hajredinit ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.255Z

Të rritur në Lindje

Lëvizja demografike, transformimi urban, kundërpërgjigjja ndaj ideologjive të vjetëruara dhe pozicionimi i artistëve në kuadrin e artit ndërkombëtar. “Where the east ends” titullohet ekspozita e hapur dy ditë më parë në Mynih nën drejtimin kuratorial të një grupi artistë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.429Z

Përgatiten për “Muslim Mulliqi 2012”

Të martën (sot), Galeria e Arteve të Kosovës mbanë një konferencë për media me rastin e hapjes së edicionit të 9’të të ekspozitës ndërkombëtare në lëmin e arteve bashkëkohore, çmimit “Muslim Mulliqi – 2012”.Koncepti kuratorial i ekspozitës quhet “S’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.335Z

Këta janë artistët që garojnë për Çmimin Muslim Mulliqi 2016

Fidan Bejtullahu, Luca Bolognesi, Erik Bunger, Kajsa Dahlberg, Marco Fantini, Regina Jose Galindo, Dora Garcia, Khaled Hafez, Driton Hajredini, Pablo Helguera, Eliza Hoxha, Ardian Isufi, Ilir Kaso,Luljeta Leci, Ilir Lluka, Edson Luli, Ra di Martino, Bruno Muzzolini, Alkan Nallbani, Ferhat Ozgur, St

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.349Z

I afrohet fundit

Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “Dokufest”, paraditen e së shtunës, mbajti konferencën e fundit për shtyp, duke njoftuar kështu për programin e mbetur gjatë së shtunës dhe së dielës. Nga Albana S. Muja më 31 korrik 2011 në ora 14:18 Të shtunë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.248Z

QKK dhe TV Klan Kosova me memorandum bashkëpunimi

Qendra Kinematografike e Kosovës ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me TV Klan Kosova për shfaqjen e disa filmave të metrazhit të shkurtër të subvencionuar nga QKK. Në bazë të kësaj marrëveshje do të shfaqen filmat e shkurtër që janë realizuar në vite të ndryshme duke fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.785Z

Shqipëria dhe Kosova bashkohen në Pragë

20/05/2009  Bienalja Këtë radhë “bashkimin” e Shqipërisë në arenën ndërkombëtare e ka bërë arti. Artistë nga Kosova dhe Shqipëria janë prezantuar së bashku në një aktivitet me jehonë ndërkombëtare siç është bienalja e katërt e Pragës e arteve pamore. Rreth 230

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama