Rezultate te kerkimit per termin: +Dshirs

Total: 77
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

T lir pr prapashtesat n internet

Tashm po studiohet mundsia e marrjes s hapsirave n internet me prapashtesa sipas dshirs s prdoruesve. Kjo sht arritur n mbledhjen e fundit t Kshiilit Drejtues t ICAAN (Internet Corporation for Assigned Names) sipas s cils, gjithkush do t ket mundsin t przgjedh prapashtesn e hapsirs n internet. Ajo m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.411Z

Konflikti për kuotat e peshkimit, Islanda rrezikon anëtarësimin në BE

Komisioneri Europian pr peshkimin paralajmron se krkesa e Islands pr t’upjes e bllokut rrezikon t mbetet pezull pr shkak t mosmarrveshjeve pr t drejtat e peshkimit n Atlantikun e Veriut. N nj letr drguar komisionerit pr zgjerimin e BE, Stefan Fyles, Maria Damanaki shkruan se “konflikti m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

amt:Memorial n Greqi

Tre organet kryesore q mbrojn t drejtat e amve n Shqipri, si Shoqria AMRIA, Instituti i Studimeve pr amrin si dhe Partia pr Drejtsi dhe Integrim, n nj letr drguar sot Ministris s Punve t Jashtme, i krkojn ktij dikasteri, q t'i krkoj Greqis, ndrtimin n Paramithi t nj obelisku n prkujtim t masakrs s k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Telenovelat; arma pr t vrar fmijt

Specialitt e mjeksis turke shprehen se fmijt ndikohen mjaft nga telenovelat e transmetuara nga kanale t ndryshme televizive. Studiuesi turk, Ahmet Tevfik Ozan shprehet se n shum tema dhe shtje t jets s prditshme, fmijt kan nisur t tregojn sjellje imituese t skenave t telenovelave. Veanrisht nxnsit e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Tort e leht

Pr brumin nevojitn: 12 ve, 12 lug t gjells sheqer, 9 lug miell dhe 9 lug arra t bluara. Preferohet t piqen tri pjes ve e ve por bn t piqet edhe nj e mandej t ndahet n tri pjes. Pra, nse vendosni ti bni ve e ve ather duhet t veproni n kt mnyr: 4 ve; 4 lug sheqer tundn me mikser deri sa t trashet ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.619Z

Pica Margarita

Prmbajtja kryesore e Pica Margarits tradicionale n kt recet sht zgjedhur q t jet dublikate dhe mbi t sht dizajnuar flamuri kombtar italian. Ngjyrat (t marra nga prmbajtja e saj) jan; e gjelbra (borzilok), e bardha (djath mozarela) dhe e kuqe (domate). T njjtat prmbajtje prdoren sot pr kt pic italian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.435Z

Regjistrimet në gjimnaze, 6 shtatori afati i fundit

Viti shkollor Pranimet n shkollat profesionale dhe t gjuhve t huaja do t bhen me konkurs Nisi dje regjistrimi n t gjitha shkollat e mesme t vendit. Ministria e Arsimit dhe Shkencs u kathirrje t rinjve t regjistrohen sa m shpejt, edhe pse koha q sht vn n dispozicion t tyre do t “skadoj”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama