Rezultate te kerkimit per termin: +Dubrovnikut

Total: 380
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.956Z

Kroaci, përfundon samiti i Dubrovnikut

Në përfundim të samitit të Dubrovnikut, kryeministrja e Kroacisë Jadranka Kosor ka premtuar se vendi i saj do të lobojë për vendet fqinje pasi të jetë anëtarësuar në BE. “Kroacia do ta mbështesë fuqishëm integrimin e fqinjëve, sidomos kur të bëhet anëtare e Unio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.948Z

Samiti i Dubrovnikut konfirmon mbështetjen për Shqipërinë

Sipas zyrës së shtypit pranë Kryeministrisë, pas përfundimit të ditës së parë të punimeve të Samitit të Dubrovnikut, Kryeministri Berisha iu përgjigj interesit të medias së pranishme në këtë aktivitet, mbi rëndësinë e këtij samiti për perspektivën evropiane të vendeve të Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.171Z

'> Berisha në Samitin e Dubrovnikut

Ruajtja e kufijve aktuale te vendeve është ne interes te rajonit, por veçanërisht Shqipërisë. Kështu është shprehur kryeministri Berisha ne ditën e pare te punimeve te samitit te Dubrovnikut ne Kroaci. Pasi përshëndeti marrëveshjen fillimisht mes Maqedonisë dhe Kosovës dhe me pas mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.409Z

Akti i Dubrovnikut

Hashim Thaçi dhe Boris Tadic shtrënguan duart në Samitin e Dubrovnikut, shkëmbyen pak fjalë dhe buzëqeshje me njëri-tjetrin. Kaq mjaftoi dhe ky akt simbolik u bë lajm kryesor në Kosovë, Serbi dhe Kroaci. Në Prishtinë, opozita kritikoi Kryeministrin, derisa në Beograd, Ivica Dacic e akuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.550Z

Inva në ‘Lojërat Verore të Dubrovnikut’

Organizatorët e festivalit ‘Dubrovacke Ljetne Igre’ (Lojërat Verore të Dubrovnikut) kanë prezantuar në Zagreb programin e edicionit të sivjetmë.Festivali i Dubrovnikut fillon më 10 korrik dhe përfundon më 25 gusht. Derisa po prezantonte pjesën muzikore të festivalit, maestro kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.930Z

Samiti i Dubrovnikut

Duke përshëndetur marrëveshjen që Kroacia dhe Sllovenia kanë gjetur për kufirin e tyre detar, kryeministri Berisha tha se ruajtja e kufijve ekzistues është jetike për sigurinë e rajonit. “është një moment shumë interesant për vendet tona, interesi i tyre kombëtar po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.183Z

Gjykata e Dubrovnikut vendos: Ballisti do ekstradohet në Serbi

Gjykata e shkallës së Parë e Dubrovnikut vendos ta ekstradojë Ismail Morinën në Serbi Çështja u dërgua në gjykatë nga Gjykata e Lartë në Kroaci e cila urdhëroi rishqyrtimin e dosjes së ekstradimit për Ismail Morinën nga Gjykata e Dubrovnikut. Morina u arrestua në Kroaci pasi ishte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama