Rezultate te kerkimit per termin: +Dukej

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.203Z

FOTOT befasuese/ Si dukej Rusia e carëve me ngjyra

Këto foto të mrekullueshme tregojnë se si ishte jeta në Rusi në fillim të viteve 1900, ndërkohë që vendi ishte në prag të revolucionit dhe Luftës së Parë Botërore. Fotot janë realizuar nga Sergej Prokudin- Gorski, një nga fotografët më të njohur në vend në fillim të shekull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.711Z

Casillas: Më dukej si ndeshje debutuese

Iker Casillas e ka luajtur ndeshjen e tij të parë për 90 minuta pas 5 muajsh. Portieri spanjoll ishte stabil në ndeshjen ndaj Uruguajit duke rikthyer besimin e Del Bosques. Casillas tha se kjo ndeshje ishte e veqantë për të dhe se i dukej sikur të ishte në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.327Z

Kur më paguanin të varfrit, më dukej vetja hajdut

  Nëse do të bëja edhe unë një shkrim të gjatë për mjekësinë, do ta kisha mbyllur shkrimin me këtë thënie të Luis Ferdinánd Seline, shkrimtar i shquar dhe (mjek): “kur me paguanin të varfrit, më dukej vetja hajdut, kur më paguanin të pasurit, më dukej vetja lyps

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.424Z

Dëshmitarët: Vrasësi dukej i qetë

Ngjarja Pa kaluar as 24 orë nga masakra e ndodhur në fshatin Vidohovë të Devollit, qartësohet tabloja e ngjarjes. Autori i vrasjes së trefishtë, Besim Karaj ka qenë rreth orës 9:00 të mëngjesit në lokalin në qendër të fshatit, ku ka pirë kafe. E zonja e lokalit Nezaqet Qazolli, thot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.429Z

Breivik kujdesej për pamjen e tij që të dukej sa më arian

Share Anders Behring Breivik ishte shumë i përkushtuar për pamjen e tij. Kështu deklaroi një ish- mik i vrasësit norvegjez në sallën e gjyqit. Ai tha se Breivik kishte bërë ndërhyrje në hundë që të dukej sa më arian, ndërkohë që përdorte pudër në fytyrë dhe kujdesej për mod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.704Z

Vrau pesë ushtarë pse i thanë se dukej si Sfungjeri Bob

Një ushtar nga Koreja e Jugut tronditi opinionin publik disa javë më parë kur qëlloi për vdekje pesë kolegë të njësisë së tij. Incidenti ndodhi pranë kufirit me Korenë e Veriut. Ai u arratis në një pyll pas krimit, por u kap më vonë në përpjekje për të kryer vetëvrasje. Por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.595Z

Një dasëm përrallore, vetëm puthja dukej se çalonte (FOTO)

Luksemburgu ka festuar martesën e princit të kurorës, Guillaume, 30 vjeç, me konteshën 28 vjeçare belge, Stephanie de Lannoy. Kjo ka qenë dasma më e madhe mbretërore për shumë dekada në Luksemburg. Shumë mbretërore, por edhe qytetarë, morën pjesë në ceremoninë e org

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama