Rezultate te kerkimit per termin: +Durrsit

Total: 437
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.062Z

Banda e Durrsit, dshton seanca

Tiran (start) Seanca n ngarkim t Bands s Durrsit, ka prfunduar pa asnj rezultat kt t enjte, madje n sall ka pasur debate t ashpra midis avokatve dhe t burgosurve n njrn an, dhe trupit gjykues n ann tjetr. T pandehurit kan krkuar thirrjen n seanc pr t dshmuar edhe disa politikan, megjithse nuk prmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Banda e Durrsit, ndryshohen avokatt

Gjykata e Shkalls s Par pr Krimet e Rnda n Tiran, ka vendosur sot ndryshimin e mbrojtjes ndaj ish-antarve t Bands s Durrsit. Vendimi i mor, pas mungess s herpashershme t avokatve mbrojts, ka ka detyruar trupin gjykues t shtyj disa her seancn n ngarkim t ksaj bande. Edhe sot trupi gjykues iu drejtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Dyfishohet fluksi i emigrantve n portin e Durrsit

Rritet fluksi i emigrantve q kthehen n Shqipri nga porti i Durrsit. Autoritetet portuale bjn t ditur se vetm gjat dits s sotme kan mbrritur n kt port mbi 2500 emigrant dhe 700 automjete. Po sipas t njjtave burime, shkak pr kt dyfishim t emigrantve q kthehen n vend, jan festat e Pashkve si dhe ngjarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.937Z

Durrsakët shijojnë Natën e Bardhë në Durrës

Mijëra qytetarë e pushues festojnë deri në agim Nn kujdesin Bashkis s Durrsit sht zhvilluar n 14 gusht “Nata e Bardh”, nj aktivitet q sht tashm nj tradit n qytetin bregdetar dhe zhvillohet pr t tretin vit rresht. Mbi 100 mij qytetar t Durrsit dhe pushues vendas e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.887Z

Miratohet buxheti i Durrsit

Keshilli Bashkiak i Duresit ka miratuar me disa ndryshime projekt buxhetin e bashkise per qytetin bregdetar. Kreu i keshilltareve demokrate Seit Kertusha ka kerkuar perfshirjen ne buxhet te 13,1 milion lekeve te miratuara dhjetorin e kaluar per prishjen e kateve te siperme qe jane pa leje te pal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.570Z

Dako pret K/Admiralin turk : Stambolli dhe Durrësi, binjakëzim i suksesshëm

Kryetari i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako, ka pritur n nj takim K/Admiral turk Ismail Taylan, n kuadr t nj vizite njohse q 5 anijet ushtarake turke zhvilloj n bregdetin shqiptar. Delegacioni ushtarak turk, q kryesohej nga K/Admirali Taylan, kishte n prbrje edhe Kapitenin e Rang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Debat publik për ndërtimin e portit të peshkimit

Ka nisur me tension debati publik lidhur me ndrtimin e portit t ri t peshkimit n qytetin e Durrsit. Bashkia q ishte dhe organizatore e ksaj tryeze nuk kishte ftuar n takim prfaqsues t Shoqats s Peshkatarve, ka solli q n fillim irritimin e tyre. M pas kreu i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako paraqiti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama