Rezultate te kerkimit per termin: +Durresi

Total: 1597
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.907Z

Durresi nis turizmin

Durresi ka çelur sezonin turistik të këtij viti me një spektakël të organizuar në qendër të qytetit bregdetar. Bashkia e Durrësit organizoi një sërë aktivitetesh, të cilat u mbyllën në mbrëmje me spektak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.349Z

Budva pushtohet nga Ansambli Artistik "Durresi"

Ansambli Artistik Popullor "Durresi" ka perfaqesuar ditet e fundit, per te dyten here radhazi, vendin tone ne edicionin e peste te Festivalit Nderkombetar te Valleve Popullore, qe u zhvillua nga 6-9 qershor ne Budva (Mali i Zi). Ne festivalin e zhvilluar ne qytetin turistik malazez moren pjese 8 ans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.701Z

Hakmerret Durresi thyhet pllakata Sheshi Selaniku

e Shtune 4 Tetor 20141359 pm p classwp-caption-text Pllakata e Sheshit Selaniku e thyer ne DurresbrbrDhjete dite pas vendosjes se pllakates me mbishkrimin Selanik ne nje nga sheshet e Durresit persona ende te paidentifikuar e thyejne ate gjate nates brNgjarja ndodhi ne Lagjen Nr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.609Z

"Durresi, qendra turistike e Mesdheut, porti me i madh"

Projekti i mazhorances per qytetin e Durresit eshte shnderrimi i tij ne nje nga zonat me te rendesishme turistike ne Mesdhe dhe krijimin e nje prej porteve me te medhenj ne Adriatik. Ky eshte mesazhi qe ka dhene dje kryeministri Sali Berisha gjate pezmatimit te kandidatit te Partise Demokratike, Fer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.646Z

Durresi, qyteti i turizmit gjithevjetor

Kryetari i Bashkise se Durresit, Vangjush Dako, shpalos, permes nje interviste per "Koha Jone", vizionin e tij per perspektiven turistike te qytetit bregdetar. Duke insistuar per format alternative te turizmit, Dako synon ta shnderroje Durresin ne nje qender te turizmit gjithevjetor. "Kemi resurse t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.994Z

Durresi cel sezonin turistik

0 Durresi ka celur sot zyrtarisht sezonin turistik per kete vit Moti i keq i shoqeruar me reshje shiu nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.559Z

Dako Durresi me te rinjte nuk ndalet me

Qe ne ditet e para te qeverisjes lokale se qytetit bregdetar nga kryetari i Bashkise Vangjush Dako Bashkia eshte fokusuar me programe te vecanta per te rinjte duke filluar qe nga krijimi i mundesive per programe kualifikuese profesionale nxitje per arsimim dhe punesim si dhe hartimi i projekteve te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama