Rezultate te kerkimit per termin: +Durresit

Total: 8562
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.130Z

KQZ gjobit Bashkine e Durresit

Bashkia e Durresit ka reaguar ashper kunder vendimit te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per te penalizuar me gjobe kete bashki me argumentin se nuk ka miratuar ne kohe listen dhe vendvotimin per 83 te burgosur. Ne nje deklarate per shtyp kreu aktual i Bashkise se Durresit Vangjush Dako eshte shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.711Z

Vleresim per Amfiteatrin Romak te Durresit

brbrAmfiteatri Romak i Durresit pritet ti nenshtrohet nje vleresimi monumental artistik dhe kulturor Ka qene ky qellimi i takimit midis kryetarit te bashkise se Durresit Vangjush Dako dhe te Verones Flavio Tosi i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne qytetin e Durresit Ky projekt i cili pritet te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.247Z

Shtyhet gjyqi ndaj bandes se Durresit

Shtyhet serisht procesi per banden e Durresit. Motivacioni i kesaj here ka qene mos njohja me akt akuzen nga ana e 2 avokateve mbrojtes te te pandehurve, me arsyen e te mos pasurit kohe te mjaftueshme. Avokatet Deda dhe Deliu, deklaruan se koha ne dispozicion per t’u njohur me akt akuzen ishte s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.785Z

Ndricues diellore ne lulishten e Durresit

Bashkia e Durresit ka peruruar nje lulishte te re qe u sherben qytetareve te Durresit e cila eshte e pajisur edhe me nje sistem ndricimi ekologjik me kosto zero. Kjo lulishte qe ndodhet prane mauzoleut te deshmoreve eshte rehabilituar plotesisht me fondet e bashkise nderkohe qe sistemi i ndricim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.418Z

Rama pezullon kryeprokurorin e Durresit

Kryeprokurorja Ina Rama pezullon numrin nje te organit te akuzes te Durresit, Arjan Ndoji, por nuk pranon doreheqjen e tij. Ndoji nuk do te largohet nga institucioni dhe do te vazhdoje punen si prokuror i thjeshte. Shefi i organit te akuzes ne qytetin e Durresit kerkoi sot largimin nga de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.222Z

Porti i Durresit, ngjyrosur kuqezi

Gjate diteve te fundit ne portin e Durresit eshte shtuar numri i personave qe udhetojne me destinacion Kosoven. Vete te ardhurit thone se pjesa me e madhe e kosovareve eshte nisur direkt me avion per ne Prishtine. "Vendosem te shkojme nga Durresi, sic kemi bere kur u rekrutuam ne radhet e UCK-se, tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.165Z

Olldashi, kallezim penal per kryebashkiakun e Durresit

Inspektorati Kombetar i Ndertimit, ka depozituar dje ne prokurorine e rrethit Durres, nje kallezim penal ne ngarkim te kryetarit te bashkise se Durresit, Vangjush Dako. Ministri i Transportit Telekomunikacionit dhe Puneve Publike, Sokol Olldashi i cili beri publik vendimin dje per mediat, tha se ob

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama