Rezultate te kerkimit per termin: +Eco

Total: 422
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.039Z

Umberto Eco, paradokset e famës

ÇAPAJEV GJOKUTAJ Autor i bestseller-it "Emri i Trëndafilit". Ky është atributi i parë që mediat prestigjioze botërore i rezervuan Eco-s në shkrimet e pasvdekjes. Vetë Eco thoshte: Jam filozof, romanet i shkruaj gjatë fundjavës. Madje, për "Emrin e Trëndafilit" shtonte se e shkroi gjysm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.986Z

Ndahet nga jeta Umberto Eco

Shuhet një nga shkrimtarët dhe filozofët më të rëndësishëm bashkëkohorë, Umberto Eco. I njohur nderkombëtarisht për një sërë botimesh, Eco vdiq në moshën 84-vjeçare. Ka qenë familja e tij që në mbrëmje vonë ka dhënë lajmin gazetën "La Repubblica", duke njoftuar se ai humb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.866Z

Superoferta Eco Market

Rrjeti i supermarketeve Eco Market ju fton të përfitoni nga uljet dhe produktet cilësore që ofron në dyqanet e tij. Produkte të freskëta premium dhe më të kërkuara si dhe shpërblim për klientët besnikë, Eco Market nuk do tju zhgënjejë në zgjedhjet tuaja për të shtruar darkën e fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.983Z

Ndahet nga jeta shkrimtari Umberto Eco

Transmetuar me 20022016 - 0744 Humbje e madhe per boten e letrave Shkrimtari italian Umberto Eco ka vdekur kete te premte ne moshen 84-vjecarebr br Lajmin per vdekjen e shkrimtarit dhe filozofit te famshem e ka konfirmuar familja e tij qe ka thene se ai k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.816Z

Retro/Histori: 5 janar 1932 Umberto Eco

Umberto Eco u lind më 5 janar 1932. Ai është një nga filozofët, kritikët letrarë dhe shkrimtarët më të shquar të kulturës italiane dhe ndërkombëtare. Librat e tij janë përkthyer në shumë gjuhë të huaja, përfshirë edhe gjuhën shqipe. Romani i tij më i njohur është ‘Emri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.599Z

FOTOT/ Eco-jahti: Mrekullia 100 milionë dollarëshe

Ai mund të jetë jahti që do të revolucionarizojë këtë industri. Megjithatë duhet pritur realizimi i projektit të shumëpërfolur./ Eco-jahti i quajtur Seatachi është projektuar nga kanadezi Charles Bombardier. Siç mund të shihni edhe në foto, përveç dy pishinave të vogla ka edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.522Z

PD Eco Tirana jo ne Don Bosko

brbrPartia Demokratike jep alarmin se kryeqytetasve do tu kthehen plehrat tek dera Ne mes te Tiranes Erion Veliaj sipas demokrateve do te vendose makinerite e pastrimit te kompanise Eco Tirana qe do te menaxhoje kete sherbim Anetaret e djathte ne Keshillin Bashkiak akuzojne kryebashkiakun per afera

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama