Rezultate te kerkimit per termin: +Editoriali

Total: 333
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.241Z

Meta: Konsensusin e dëmtoi editoriali i Ramës

Edi Rama - Ilir Meta Ilir Meta, duke folur për marrëdhëniet me liderin e opozitës pas zgjedhjes së njëanshme të presidentit ndryshe nga opinioni i Ramës se roli i tij ishte pozitiv në fillim dhe negativ në fund, shprehet se konsensusi u dëmtua nga editoriali i kreut të PS-së. Qëndrimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.754Z

Editoriali i “The New York Times”-it: “Pse nuk qeverisin shqiptarët”

Gazeta amerikane shkruan një editorial për çështjen shqiptare. Alternativat mes copëtimit dhe krijimit të një shteti të pavarur Shqipëria Të paktën disa burra shteti në Jugosllavi duken se kanë rënë dakord me propozimin e Italisë në memorandumin e janarit për ta kompensuar Jugosl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.271Z

Meta: Konsensusin e dëmtoi editoriali i Ramës. Nuk do kishte asnjë problem që Topalli të zgjidhej presidente

Edi Rama - Ilir Meta Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka deklaruar se ai nuk do të jetë ministër i Brendshëm. Gjatë emisionit Top Story, Meta theksoi se kjo ministri në bazë të marrëveshjes me Partinë Demokratike pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2009 i takon PD-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.802Z

Putin: McCain, i pa informuar për Rusinë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se kritikat e senatorit amerikan, John McCain për mënyrën sesi udhëheq shtetin ai është prodhim i injorancës. Duke folur para gazetarëve të enjten, Putin ka thënë se McCain ka defiçit të informacioneve për Rusinë. Komentet e Putinit janë bër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.689Z

Editoriali, Rama: Presidenti Plehrat Integrimi

TIRANE- Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka publikuar nje tjeter editorial me titull,”Presidenti Plehrat Integrimi”. Edi Rama | Presidenti Plehrat Integrimi Presidenti i Republikës ktheu ligjin për importin e plehrave. Dhe bëri shumë mirë. Ai ligj sështë një ligj për Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.381Z

“Pravda”: “Shqipëria, shkaku i konflikt Kinë-BS”

Autori i Lajmit: Androkli DraloMoskë, 7 janar, 1963 – Gazeta komuniste e Partisë, “Pravda” botoi pa doreza, të plotë, debatin e Bashkimit Sovjetik me Kinën e Kuqe, duke e quajtur për herë të parë direkt regjimin e Pekinit si mbështetës të “pikëpamjeve dogmatike dhe ndarëse” b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.828Z

Editoriali/Kisha e Romës dhe lufta

Në verën e vitit 1939 njerëzia shëtiti pjesën e fundit të rrugës që e çonte drejt humnerës së luftës. Një humnerë që - pas vetëm njëzetvjeçari të katastrofës së luftës së parë botërore - hapi një sekuencë monstruozitetesh të paimagjinueshme. Nga prerja me thik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama