Rezultate te kerkimit per termin: +Egjipt

Total: 5479
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.714Z

Egjipt vazhdojne protestat

Protestuesit u përleshën edhe ditën e hënë në sheshin Tahrir të Kajros me ushtrinë, policinë dhe forcat e tjera të sigurisë. Burime nga protestuesit bëjnë fjalë për të paktën 2 prej tyre të mbetur t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.592Z

Egjipt, vijojnë protestat

Protestuesit ne Egjipt kane paralajmëruar te tjera protesta te dhunshme kundër qeverise. Demonstruesit cilët synojnë rrëzimin e regjimit te presidentit Mubarak, kane hyre ne ditën e 16 te protestave dhe kane refuzuar te largohen nga kryeqyteti deri sa kërkesat e tyre te plotësohen. Ne përp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.556Z

Egjipt betohet Al-Sisi

Ish-shefi i ushtrisë, Abdul Fattah al-Sisi, është betuar si president i ri i Egjiptit pasi fitoi me një diferencë të madhe votash zgjedhjet e majit. Ushtaraku i tërhequr rrëzoi nga posti i presidentit ish-liderin e Vllazërisë Muslimane, Moha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.415Z

Egjipt ushtaraket caktojne kryeministrin

Këshilli Suprem Ushtarak caktoi ish-kryeministrin Kamal Ganzuri për të formuar qeverinë e re të Egjiptit. Ekzekutivi i mëparshme tha dorëheqjen në fillim të kësaj jave, pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.511Z

Marrëdhëniet SHBA-Egjipt

Udhëheqësit e përkohshëm të Egjiptit po vazhdojnë tranzicionin politik, dy javë pasi ushtria rrëzoi nga pushteti Presidentin Mohamed Morsi. Kabineti i përkohshëm i Egjiptit bëri betimin, por asnjeri nga 34 anëtarët e tij nuk ka lidhje me Vëllazërinë Myslimane, lëvizja që erdhi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.450Z

Egjipt arrestohen 47 quotvellezerquot

Ministria e Brendshme në Egjipt ka njoftuar se 47 mbështetës të Vllazërisë Myslimane janë arrestuar të premten pas lutjeve të përjavshme. Sipas njoftimit, arrestimet janë bërë në rajone të ndryshme të vendit, gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.410Z

Egjipt lirohen tre studentet amerikane

Një gjykatë në Egjipt urdhëroi lirimin e tre studentëve amerikanë, të akuzuar për sjelljen e rrezikshme gjatë pjesëmarrjes në revoltat e ditëve të fundit në Kajr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama