Rezultate te kerkimit per termin: +Egjipti

Total: 2715
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:58.832Z

Egjipti drejt njohjes së pavarësisë

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Albin Kurti, ka pritur sot një delegacion të gjerë parlamentar të Egjiptit, në krye me Ahmed Fahmy Ahmed, i cili me ftesë të kryekuvendarit Krasniqi, po qëndron në një vizitë zyrtare treditore në Kosovë. Me këtë rast, është bërë e ditu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.222Z

Egjipti kundër Kosovës

Kajro Vendi i qeverisur nga dinastia shqiptare e Muhamed Aliut dhe mbretit Faruk, hedh poshte kerkesen qe vendet anetare te Konferences islamike (ku ben pjese dhe Shqiperia) te njohin en-bloc pavaresine e Kosoves Rrota e historise eshte kapri&c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.115Z

Egjipti mund tendryshoje qendrimndaj Kosoves

PRISHTINE- Zedhenesi i Ministrise se Jashtme te Egjiptit Hossam Zaki ka transmetuar ne nje komunikate qendrimin e ministrit te Jashtem te ketij vendi Ahmed Abdul Gheit se Egjipti mund te ndryshoje qendrim per pavaresine e Kosoves.Egjipti do te vendose nese do ta njohe pavaresine e Kosoves shume shpe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.436Z

Egjipti, kampion i Afrikës

Egjipti e ka mposhtur të dielën në finale Ganën me rezultat 1:0, duke e fituar për herë të tretë rresht Kupën e Afrikës, të shtatën në histori. “Faraonët” kanë arritur në avantazh pikërisht kur kundërshtari po kalonte momentet më të mira në ndeshje. Në minutën e 85-të, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.025Z

Krishtlindjet kopte, blindohet egjipti

Blindohet Egjipti me rastin e Krishtilndjeve ortodokse kopte në këtë vend. Sipas autoriteteve rreth 70 mijë policë do të vendosen në Aleksandri dhe Kajro për të shmangur sulme terroriste të ngjashme si ato të natës së Vitit të Ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.063Z

Krishtlindjet kopte blindohet egjipti

Blindohet Egjipti me rastin e Krishtilndjeve ortodokse kopte në këtë vend. Sipas autoriteteve rreth 70 mijë policë do të vendosen në Aleksandri dhe Kajro për të shmangur sulme terroriste të ngjashme si ato të natës së Viti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.818Z

Egjipti njeh Kosovën

18-02-2013 / Gazeta 55 Zëvendëspresidentja e Egjiptit konfirmon njohjen gjatë vizitës zyrtare që zhvilloi dje në Kosovë me rastin e 5 vjetorit të pavarësisëKryeministri Thaçi tha se falënderon për vizitën El Sharkawy-n dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama