Rezultate te kerkimit per termin: +Egjiptin

Total: 1261
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.233Z

Bradley udhëheq Egjiptin

Nga Express më 23 shtator 2011 në ora 14:16 Ish selektori i SHBA-së, Bob Bradley ka nënshkruar marrëveshje dyvjeçare për të udhëhequr Egjiptin me synim të kualifikimit të Faraonëve në Kampionatin botëror 2014 në Brazil. Bradley, 53 vjeç, zëvendëson Hassan Shehatan i cili me Eg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.701Z

Turqia qytetareve Braktisni Egjiptin

Pas Shteteve të Bashkuara, edhe Turqia u bëri thirrje qytetarëve të saj të braktisin Egjiptin pasi gjendja atje është me rrezikshmëri të lartë. Lajmi njoftohet nga agjencia turke e lajmeve, Anadoll sipas së cilës për t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.774Z

BE do të rishikojë marrëdhëniet me Egjiptin

Shtetet e BE-së do të shqyrtojë urgjentisht ditët e ardhshme marrëdhëniet me Egjiptin. Bashkimi Evropian do të rishikojë ditët e ardhshme marrëdhëniet e tij me Egjiptin. Në një deklaratë Presidenti i Këshillit Evropian Herman Van Rompuy dhe Presidenti i Komisionit Evropian Jose Manuel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.718Z

Shehata mbetet me Egjiptin

Hassan Shehata ka vazhduar kontratën në postin e selektorit të Egjiptit deri në verën e vitit 2014. 60 vjeçari udhëhoqi Egjiptin drejt titullit të tretë të njëpasnjëshëm në Kupën e Afrikës muajin e kaluar dhe është njëri prej trajnerëve më të suksesshëm në histori të futbo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.775Z

John Kerry viziton Egjiptin

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti të dielën në Kajro në një vizitë të paparalajmëruar, duke u bërë i pari zyrtar i lartë amerikan që viziton Egjiptin pas zgjedhjeve presidenciale. “Uashingtoni do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.706Z

BE: Ushtria fajtore do rishohimmarrëdhënien me Egjiptin

Të tjera rreth shkrimit Ban ki Moon i shqetësuar për trazirat Dje u dha fund qëndresës në xhami BRUKSELI - Bashkimi Europian ka dalë sot me një deklaratë veçanërisht të fortë për situatën në Egjipt ku ngarkon me përgjegjësi kryesore autoritetet e përkohshme të Egjip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:52.773Z

BE paralajmëron Egjiptin

Bshkimi Europian ka vendosur të rishikojë ditët e ardhshme marrëdhëniet e tij me Egjiptin. Në një deklaratë të përbashkët, Presidenti i Këshillit Europian, Herman Van Rompuy, dhe ai i Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso, u bën&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama